ЦСКА постигна труден успех срещу "Ботев" (Враца)

ЦСКА записа втора поредна победа в първенството. Червените стигнаха трудно до успеха с 1:0 при домакинството си на "Ботев" (Враца) в мач с малко положения пред двете врати.

Единствения гол в двубоя отбеляза Евандро в 72-ата минута. В края на мача гостите играха с човек по-малко заради изгонването на Филип Ждерич.

С успеха ЦСКА вече е пети със седем точки, колкото има и "Левски", но сините са с мач по-малко. "Ботев" е 11-и с актив от една победа и три загуби.

Първата част предложи малко интересни моменти. В средата на полувремето Евандро опита да вкара след разбъркване в наказателното поле, но ударът на бразилеца с глава беше слаб.

В добавеното време гостите можеха да нанесат своя удар. Георги Вълчев изведе Даниел Генов сам срещу вратаря, но нападателят стреля встрани.

През втората част в игра се появиха Али Соу и Тиаго, като това раздвижи играта на червените. Двамата размениха подавания, но ударът на последния беше неточен.

В 72-ата минута Евандро отново беше в центъра на събитията, когато даде преднина на червените. Бразилецът засече топката с глава след центриране на Тиаго и остави безпомощен вратаря Красимир Костов.

Пет минути преди края Ждерич беше изгонен за втори жълт картон, получен за грубо нарушение в близост до централната линия.