Гол - шедьовър донесе историческа дебютна победа на "Царско село" в Първа лига

Няколко дни, след като създаде големи проблеми на "Левски", но загуби в последните минути, "Царско село" постигна първа победа в шампионата. Съставът от София надигра "Ботев" (Пловдив) като гост с 2:0 и поднесе изненадата от петия кръг.

В герой за "Царско село" се превърна Родни Антуи, който вкара и двата гола. Той се разписа в последните шест минути на срещата.

В 84-ата минута Антуи откри след шедьовър, засичайки центриране на Веселин Минев от странична ножица. В последната минута на редовното време футболистът на "Царско село" се разписа и за втори път. Двубоят беше белязан от няколко големи пропуска на "Ботев", като в рамките на 90 минути домакинът не показа най-добрата си игра.

"Чувството е страхотно, това е първа победа. Особено след двата ми гола съм още по-щастлив", каза Антуи след срещата. Според него тимът му се нуждае от самочувствие и победата ще го донесе.

"Важно е, че най-накрая взехме победа, все пак вече е пети кръг. Никога не е лесно, а още повече срещу отбор като "Ботев", с добри играчи. В този мач имахме голям късмет, защото при 0:0 се пропукахме в защита", каза треньорът на "Царско село" Никола Спасов.