Волейболистките се върнаха в играта с първа победа на европейското

Гергана Димитрова в нападение

© cev.lu

Женският национален отбор по волейбол спечели първата си победа на европейското първенство и остава в играта. Българките се наложиха с 3:0 (25:22, 25:17, 25:17) срещу Гърция.

Благодарение на успеха националният отбор съхрани надежди да се класира сред четирите най-добри в групата и да участва в осминафиналите. Всичко ще се реши в двубоя с Финландия, който е пряк спор за място в следващата фаза. Двата състава са с по четири точки и победителят ще продължи в турнира.

За разлика от мача с Турция, сега българките бяха стабилни на блокада и 15 пъти спряха атаките на съперника. Те имаха 48% успеваемост в нападение и допуснаха 14 грешки.

Най-резултатна с 13 точки стана Мирослава Паскова. Нася Димитрова и Гергана Димитрова завършиха съответно с 12 и 10.

Решителният двубой е в четвъртък от 17.00 часа.