"Локомотив" изпусна "Ботев" в емоционалното дерби на Пловдив

© LAP.BG

Без победител завърши дербито на Пловдив между "Локомотив" и "Ботев" от осмия кръг на Първа лига. Двата големи съперника завършиха 1:1 пред около 8000 зрители на стадион "Лаута", а двубоят предложи много емоционални моменти.

Съперниците си поделиха по едно полувреме, като преди почивката по-добре играха жълто-черните, а след паузата домакините имаха надмощие. Още в осмата минута Лазар Марин изведе "Ботев" напред. В 53-ата минута защитникът на "Локомотив" Стивън Езе се разписа след центриране от свободен удар.

Равенството позволи на "Локомотив" да излезе на трето място в таблицата, като тимът има 13 точки, но и мач повече от четвъртия "Берое" (12 т.). "Ботев" остава осми, като има две точки по-малко от градския си съперник.

Това беше първи сблъсък между двата тима от финала за Купата на България през миналия сезон, когато "Локомотив" надделя във финала с ефектен гол с пета. Сега "Ботев" беше без голямата си звезда Тодор Неделев, който се контузи и не успя да се възстанови.

В 109-ият сблъсък на Пловдив двата тима записаха 31-о равенство помежду си.

Началото на срещата беше много интересно, но "Ботев" беше с една идея по-опасен, като успя да поведе при първата си по-опасна атака. Виана комбинира с левия краен бранител Лазар Марин, който с удар от въздуха успя да преодолее вратаря Мартин Луков.

След ранното попадение "Локомотив" пое инициативата, а "Ботев" се защитаваше в своята половина. Символичните гости уплътняваха пространствата и разчитаха на контраатаки.

До почивката не се случи нищо по-интересно, а след паузата "Локомотив" беше много по-активен. От самото начало на втората част носителят на Купата на България подходи много по-агресивно, разчитайки на флангови атаки и много центрирания.

Само осем минути след подновяването на играта "Локомотив" изравни. Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар, а централният защитник Стивън Езе изпревари Кристиян Димитров, засичайки топката с крак и се разписа.

В следващите минути домакините имаха предимство, но и "Ботев" имаше опасни контраатаки. Веднъж "Локомотив" поиска дузпа за игра с ръка на футболист на жълто-черните, но съдията Никола Попов посочи играта да продължи.

В края на срещата "Ботев" удари греда след удар с глава на Димитър Пиргов. По-чистите положения обаче бяха за "Локомотив". Дейвид Малембана също удари греда, а малко след това вратарят на "Ботев" спаси опасен изстрел от около пет метра.