"Осасуна" препъна "Барселона" с късна дузпа

"Барселона" допусна втора грешна стъпка след три кръга от началото на сезона в Ла Лига, след като завърши 2:2 при гостуването на "Осасуна". След като загубиха на старта на шампионата в Билбао от "Атлетик", каталунците не успяха да вземат и второто си гостуване на баски отбор.

Новакът в Ла Лига игра много вдъхновено пред над 16 хиляди зрители в Памплона и успя да поведе още в седматата минута. "Барселона" обърна развоя на срещата през втората част, но в 81-ата минута Роберто Торес се превърна в герой за "Осасуна" с второто си попадение.

"Барселона" беше без контузените Лионел Меси, Луис Суарес и Усман Дембеле, а Иван Ракитич остана на пейката в трети пореден мач, като изобщо не се появи на терена. В атака каталунците разчитаха на Рафиня, Антоан Гризман и младият Перес Сайол.

След три кръга "Барселона" има само 4 точки.

Още в седмата минута баските откриха след прекрасен удар от воле на Торес. Той засече центриране на Ямас отдясно и изведе домакините напред.

До края на първата част "Барселона" контролираше топката в 76% от времето, но не успя да стигне до нито един точен удар. Изстрелите за каталунците бяха само два, но минаха встрани. "Осасуна" накъсваше играта и опитваше да държи каталунците далеч от вратата си.

През втората част ситуацията на терена леко се промени, като "Осасуна" имаше своите възможности на контраатака. Домакините имаха двойно повече удари от "Барселона" - 12 срещу шест.

В 51-ата минута 16-годишният Фати вкара след удар с глава, засичайки центриране на Перес. Само 13 по-късно "Барселона" вече беше напред в резултата след нова асистенция на Перес.

Той намери Артур, бразилецът излъга двама бранители на "Осасуна" на малко пространство и с хубав удар в делечния ъгъл се разписа - 1:2.

Всичко отиваше към успех за "Барселона", но десет минути преди края домакините получиха дузпа. След опит за центриране на Ойер топката срещна дясната ръка на Пике и реферът отсъди дузпа. Торес стреля хладнокръвно от 11-те метра и изравни.