Германия получи четири гола за пръв път от пет години

Германия загуби от Холандия с 2:4 в най-интересния мач от програмата на европейските квалификации. Това е първи случай от 5 години насам, в който Бундестима допуска четири поражения в един мач. За последно това стана на 3 септември 2014 г., в приятелска среща с Аржентина и загуба отново 2:4.

Мачът в Хамбург премина изцяло под диктовката на холандците, независимо, че Германия откри след 9 минути игра чрез Серж Гнабри. След почивката "лалетата" обърнаха с попадение на Френки Де Йонг в 59-ата минута и автогол на Йонатан Тах седем по-късно.

Много интересно стана в последните 20 минути, когато паднаха още три гола. Първо в 73-ата минута Тони Кроос изравни след спорна дузпа и резултатът стана 2:2. Само шест по-късно 20-годишният Дониел Мален изведе Холандия напред.

Крайният резултат оформи Джорджиньо Вайналдум в добавеното време след асистенция на Мемфис Депай.

Загубата оставя Германия на второ място в групата, като лидер с пълен актив от 12 точки е Северна Ирландия. Именно двата тима се срещат след няколко дни. Бундестима има 9 точки от 4 срещи. Холандия е трети с актив от шест, но има и мач по-малко.