Българските волейболисти откриха европейското с бърза победа

© cev.lu

Българският национален отбор по волейбол откри европейското първенство с бърза и убедителна победа. Воденият от Силвано Пранди състав се наложи с 3:0 (25:22, 25:16, 25:20) срещу Гърция.

Двубоят в Монпелие постави началото на турнира, който е исторически заради това, че за пръв път се провежда в четири държави и е с рекорден брой участници - 24.

В състава на България изненади нямаше, като Пранди пусна Тодор Скримов и Мартин Атанасов като посрещачи.

Диагоналът Цветан Соколов стана най-резултатен със 17 точки, а Скримов и Светослав Гоцев записаха по десет. Българският отбор направи 11 блокади срещу четири на съперника, като имаше и по-висок процент успеваемост в нападение (57% срещу 44%).

Двубоят беше оспорван единствено до средата на първия гейм, като дотогава гърците имаха малка преднина. След това българският отбор заигра добре и нямаше затруднения по пътя към успеха.

Във втория си мач в петък националите се изправят срещу Румъния в 18.15 ч. Другите отбори в група А са домакинът Франция, Италия и Португалия.