Късен гол донесе ценен успех на ЦСКА в Пловдив

© lap.bg

ЦСКА поднови участието си в първенството с ценен успех в Пловдив. Червените спечелиха с 1:0 гостуването си на "Ботев" в слаб мач с малко положения пред двете врати.

Единствения гол вкара Али Соу в края на двубоя.

С успеха си ЦСКА излезе четвърти с 16 точки след девет срещи. Червените са с една точка зад втория "Левски" и изостават с две от водача "Лудогорец", като двата отбора са с мач по-малко. "Ботев" е девети с девет точки.

Първата добра възможност за гол се откри в 11-ата минута пред капитана на домакините Лъчезар Балтанов. Той овладя подаване с гръб към вратата, обърна се и стреля с левия крак, но ударът му беше спасен от Густаво Бусато.

© lap.bg

Вратарят на ЦСКА се намеси добре и при шут на Александър Тонев, който се възползва от грешка на Петър Занев. ЦСКА отговори с опасен удар на Евандро.

В края на първата част "Ботев" натисна, но Бусато отново беше на висота, за да отрази далечен удар на Тодор Неделев.

Второто полувреме започна мудно, като двата отбора продължиха със слабото си представяне. В 71-ата минута Соу намери пролука да стреля, но ударът му беше спасен.

Четири минути по-късно нападателят даде преднина на ЦСКА. Той получи далечно подаване, напредна към наказателното поле и вкара с диагонален удар. До края мачът се доигра спокойно въпреки опита за натиск от "Ботев".

Коментари (23)
  1. 1 Профил на Fred
    Fred
    Рейтинг: 2571 Неутрално

Въпреки победата, посредствен мач между посредствени отбори, мъчително за гледане.

Юда се продаде за 30 сребърника, ДБ за 8 районни кмета.

Сълца червени, сърца милиони!
    След като минаха през Детектора, тези от Пловдив играха без брутални грубости...

Стената на срама: Топ 10 на руските тролове във Форума - von_seeckt, Шопов, Julian Mall, Nada Tomba, WWW, Taiga, Нормален гланц, Али Ибн Абдул Обстул Бей, Divi filius, qwerty 500....

Рейтинг: 1247 Неутрално

Никой не може да донесе какъвто и да било успех на Цска, защото те престанаха да съществуват през 2016 г.

Спаси, Господи, Твоите чеда и благослови наследството си, като даряваш на православния български народ победа над враговете му и го запазваш с Твоя кръст. ☦
  6. 6 Профил на popovski31
    popovski31

До коментар [#3] от "hamiltonf":

Между другото, това с детектора, трябваше да стане и при нас през пролетта на 2015-та. Тогава хора като Вальо Илиев и Венци Василев, нямаше да са в отбора.

7. 7 Профил на neut
    Рейтинг: 6909 Неутрално

Слаб мач, мервените късметлии

8. 8 Профил на popovski31
    popovski31

—цитат от коментар 5 на Мизийски

Верно ли?! "Левски", "Динамо", "Спартак", "Витоша", "Левски тире 1914". Днес е ни пояснения по този въпрос.

9. 9 Профил на Ivan Stoev
    Ivan Stoev
    Рейтинг: 400 Неутрално

От 9 кръга, ЦСКА има 9 мача в жегите, Лефски-Спартак 2, Луноходец 0..

—цитат от коментар 2 на johngoti

А доста преди гола пропиля 1000% голово положение като би над вратата вместо да подаде на абсолютно непокритият Евандро, САМ срещу вратаря. И други дърварски изпълнения.

12. 12 Профил на johngoti
    johngoti

До коментар [#11] от "Fred":

13. 13 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 4557 Неутрално

Много слаб мач!"Ботев" е неузнаваем , а Цска-София без да блести взе три важни точки

14. 14 Профил на johngoti
    johngoti

До коментар [#13] от "bat_plamen":

ботев са така от началото на сезона ма днеска играха и за 50 к евра от домус ага

15. 15 Профил на Fred
    Fred

До коментар [#11] от "Fred":виждам съвремения футбол не ти се отдава да го разбираш днес Соу отново обираше повече от половината първи топки пиргов и керистиян им се разказа играта да при ситуацията преди гола трбваше да подаде но той е егоист какъвто трбва да е всеки нападател
    —цитат от коментар 12 на johngoti

Нападателя е да вкарва голове, не да обира топки и разиграва играчи. Колко гола има досега Соу? А колко голови възможности пропиля? Той не само че не е полезен, той е вреден защото му подават и разчитат на него да реализатора а той пропилява.

Огромен късмет вади Соу, че в ЦСКА нямат конкурентен нападател за мястото му, иначе нямаше да стане от скамейката.

А възхищението от играта му срещу безобразно слабият Ботев са смешни. Просто погледнете колко гола са вкарали нападателите на отборите преди ЦСКА /дори някои зад него/ и ще видите какво е НАПАДАТЕЛЯ Соу за ЦСКА. Дори една Арда е вкарала повече.

16. 16 Профил на johngoti
    johngoti

До коментар [#15] от "Fred":

17. 17 Профил на Fred
    Fred

До коментар [#15] от "Fred":днес ботев игра за 0на0 стимулирани от домуса колкото до Соу има си треньори и те решават днес донесе 3 точки точка
    —цитат от коментар 16 на johngoti

Това че треньорите решават не значи, че ние трябва да замижим и да не виждаме истината. Днес Соу вкара гол и пропиля поне два-три. И то срещу невероятно слабият Ботев който е бледа сянка на онзи истинският. Защо не вкара срещу Левски та се наложи защитник да го прави?

18. 18 Профил на nwj49315903
    nwj49315903
    Рейтинг: 1351 Весело

До коментар [#9] от "Ivan Stoev":

Е те нали играят ескимоси в тирето та жегите им е.ават майката.