Волейболистите излизат в ключов мач на европейското

© cev.lu

Националният отбор по волейбол се насочва към важен двубой от европейското първенство. Българските състезатели се изправят срещу Италия в 20.30 ч. тази вечер в търсене на ключова победа.

Тежката загуба с 0:3 от единия от домакините на първенството Франция отне възможността воденият от Силвано Пранди отбор да заеме първото място в група А и значително намали вероятността за втората позиция.

Евентуална победа тази вечер би съхранила надеждите на българския отбор преди заключителния двубой между Франция и Италия в сряда. При нова загуба обаче капитанът Виктор Йосифов и съотборниците му ще останат трети.

Ако се пребори за второто място, в осминафиналите българският отбор ще играе с третия в група С (Финландия, Турция, Северна Македония или Беларус). А при нов успех в четвъртфиналите ще се стигне до мач срещу победителя от двубой между Франция и четвъртия в група С (някой от изброените отбори).

Оставане на третото място и липса на изненади в група С ще означава почти сигурна среща с финалиста от Евроволей 2015 Словения в осминафиналите. При успех на следващото стъпало на пътя се задава настоящият шампион Русия.