Без да блести ЦСКА записа най-убедителната си победа в първенството

ЦСКА записа най-убедителната си победа през сезона в българското първенство. Червените спестиха усилия, но се наложиха с 3:0 при домакинството си на "Царско село".

Головете за успеха отбелязаха Али Соу, Тиаго и Жеферсон. ЦСКА не допусна гол във втори пореден мач, докато "Царско село" отново получи три попадения във вратата си, както в предишния кръг.

След успеха си червените излязоха временно на трето място с 19 точки след 10 мача. "Царско село" е в дъното с 8 точки, като зад отбора е единствено последният "Витоша" (Бистрица).

Първото полувреме премина с малко положения пред двете врати, като най-интересното дойде в края му.

В 38-ата минута Соу стреля с глава след центриране отляво, но вратарят спаси. В следващата ситуация добра комбинация завърши с удар на нападателя в аут.

Най-доброто положение се откри пред Евандро. Бразилецът размени двойно подаване със Соу и стреля отблизо право в ръцете на Иван Чворович.

Втората част започна силно за ЦСКА. Червените взеха преднина след бърза контраатака, завършена от Соу. Евандро беше изведен напред, задържа и центрира към нападателя, който вкара с удар с глава, въпреки че Чворович докосна топката при плонжа си.

"Царско село" можеше да се върне в мача след груба грешка в защитата на ЦСКА. Вратарят Густаво Бусато задържа дълго топката, беше притиснат и подаде на съперников играч, който не се възползва от възможността и ударът му беше избит.

Интригата приключи в 75-ата минута, когато Тиаго напредна отдясно и шутира силно в близкия ъгъл. Третият гол падна пет минути по-късно, когато Жеферсон беше оставен сам в наказателното поле и се разписа след центриране на Греъм Кери.

Коментари (24)
  1. 1 Профил на Fred
    Fred
    Рейтинг: 2203 Неутрално

Първото полувреме слабо, познатите шаблонни центрирания и безкрайни подавания без удари към вратата. Царско село покриваха плътно играчите на ЦСКА и ги спираха с цената на безброй нарушения, благосклонно подминавани от съдията.

Второто полувреме рязка промяна в стила, ЦСКА почнаха активно да търсят гола, Царско село се пропука, отвори играта да върнат гола и логично получиха още два. Можеше и повече, една недадена дузпа и една греда.

Положителното: Соу се събуди, Кери почна да дава хубави пасове, Тиаго и Жеферсон изглеждат във форма... и още доста не. Негативи: за малко да получат тъп гол от поредното тъпо подаване към вратаря. Оценка - 4.50

Политкоректостта е Гестапо за Истината
  2. 2 Профил на popovski31
    popovski31
    Рейтинг: 2225 Неутрално

Стойчо Младенов го взимаше този мач с 3:0 още през първото полувреме...

Рейтинг: 410 Неутрално

Положителното: Лудогорец се събуди в Европа!

Разни му там Тирета срещу махленски отборчета на порутени стадиончета е от шестостепенно значение.

5. 5 Профил на popovski31
    popovski31

Иначе, две чисти дузпи за ЦСКА.

6. 6 Профил на Стабилно  крадене
    Стабилно крадене
    Рейтинг: 566 Неутрално

стадионът празен, но за този допотопен футбол, и малкото присъстващи са загубили два часа от живота си

7. 7 Профил на pet_fire
    Рейтинг: 5347 Неутрално

ЦСКА-София играе като за българско първенство.

8. 8 Профил на popovski31
    popovski31

До коментар [#1] от "Fred":Положителното: Лудогорец се събуди в Европа! Разни му там Тирета срещу махленски отборчета на порутени стадиончета е от шестостепенно значение.
    —цитат от коментар 4 на spring_va

Аха. Като отбора от "Подуяне". Някой им построи сектор, но кой ще го плаща?!

9. 9 Профил на encor3
    encor3
    Рейтинг: 865 Неутрално

До коментар [#4] от "spring_va":

Ясно е, че е от шестостепенно значение. Личи си по това, че в статията за победата на Л-ц половината коментари са за ЦСКА. В статията за Бербатов, половината коментари са за ЦСКА. Малки сте и малки ще си останете с този селски манталитет.

10. 10 Профил на spring_va
    spring_va

До коментар [#9] от "encor3":

Малки, но живи.

Берба да не би да кадър на сегашното ГМО, че ми го даваш за пример? Берба беше кадър на онова другото ЦСКА - великото! А не на сегашното, преместило се от Ловеч в София поради маркетингови причини.

11. 11 Профил на Fred
    Fred

—цитат от коментар 5 на popovski31

Ами аз известно време ходех по други сайтове та едната съм я изпуснал. Люпчо рядко говори против съдиите но сега беше доста остър. Или имаш предвид онова с Албертоза? Правилата са ясни, когато топката се отбие в теб и после в ръката дузпа не се свири, нямаш време за реагиране. Още повече че ръката не спира топката към вратата.

За мен съдийството се търпеше, грешките при 3:0 не бяха решаващи. Но при равностоен мач щеше да е решаващо. Основните ми критики са, че позволяваше игра с прекалено много нарушения, така Царско село рушиха играта на ЦСКА първото полувреме, плътно прилепени и с нарушения.

12. 12 Профил на Мизийски
    Мизийски
    Рейтинг: 1395 Неутрално

Цска вече не може да победи никого, тъй като престана да съществува през 2016 година.

Спаси, Господи, Твоите чеда и благослови наследството си, като даряваш на православния български народ победа над враговете му и го запазваш с Твоя кръст. ☦
  13. 13 Профил на encor3
    encor3

До коментар [#10] от "spring_va":

Берба е кадър на Пирин Благоевград, пробил за големия футбол благодарение на престоя му в ЦСКА. Обяснявам, като за бавно развиващи, защото явно има нужда. Като това е умряло, защо го легитимирате с коментарите си?

14. 14 Профил на Платон  Фъшкиев
    Платон Фъшкиев
    Рейтинг: 2081 Любопитно

Браво на село Микре,разгромиха Царско село!

Група млади затоплисти чисти океан от глисти,вдъхновени либерали пляскат в езеро педали. BACHO LUD

До коментар [#12] от "Мизийски":

питай тубата кой престана да съществува =)

17. 17 Профил на Yotce
    Yotce
    Рейтинг: 870 Весело

Или имаш предвид онова с Албертоза? Правилата са ясни, когато топката се отбие в теб и после в ръката дузпа не се свири, нямаш време за реагиране. Още повече че ръката не спира топката към вратата.
    —цитат от коментар 11 на Fred

В махалата, в Ловеч и по други места може да си играете по тези правила, но когато ръката е в това положение, последните промени в правилника категорично изискват да се свири дузпа, независимо, дали е играл с ръка нарочно, случайно, от некадърност или по друга причина.

18. 18 Профил на betona
    Рейтинг: 2095 Неутрално

голем тим е цесекато. наи голямия в бг а и не само . оспехи занапреде.

19. 19 Профил на Fred
    Fred

—цитат от коментар 17 на Yotce

Неграмотност, дали е функционална или от простотия сам си знаеш.

В собственото наказателно поле нарушение няма да има, ако топката срещне крайника, след като преди това се е отбила в друга част от тялото на играча или в стоящ на близо футболист.
    —цитат от коментар 0 на Дузпа

20. 20 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 4963 Весело

Важното е, че Ганчев е гном и е от Микре...

Рейтинг: 1520 Любопитно

Дружелюбният отбор на Стойнето, срещу хегемона от Ловеч, какъв друг резултат може да се очаква?