"Сити" стигна до труден успех като гост на "Евертън"

Шампионът във Висшата лига "Манчестър сити" продължава гонитбата с "Ливърпул" и не позволи на лидера да се откъсне още, след като спечели мача си от седмия кръг. "Гражданите" взеха трите точки при визитата на "Евертън", като срещнаха сериозни проблеми, за да спечелят с 3:1.

Тимът на Пеп Гуардиола вкара два гола в последните 20 минути, с които стигна до трите точки. За "Сити" точни бяха Габриел Жезус в 24-ата минута, Рияд Марез в 71-ата и Рахийм Стърлинг в 84-ата.

За "Евертън" се разписа Доминик Калвърт-Люин още в 33-ата минута.

Победата е пета за "Сити" през сезона и тимът има 16 точки, като изостава с пет от "Ливърпул". Тимът отговори и след загубата в предишното си гостуване, когато загуби от "Норич".

"Гражданите" поведоха в 24-ата минута след гол на Жезус. Бразилецът засече хубаво центриране на Кевин Де Бройне, като беше изпуснат от защитата на "карамелите". Само девет минути по-късно обаче "Евертън" изравни.

След грешка в защитата на гостите топката стигна до Шеймъс Коулмън, който центрира, а на празна врата с плонж Калвърт-Люин вкара.

През втората част по-добрият отбор на терена беше "Сити". "Гражданите" контролираха темпото, държаха повече топката, а имаха и повече ситуации. Въпреки това до последните 20 минути гол нямаше.

В 71-ата Рияд Марез изпълни отлично пряк свободен удар, пращайки топката в далечния ъгъл на Джордан Пикфорд и се разписа. В 84-ата минута Стърлинг оформи крайния резултат. Той вкара с удар от воле, топката се отби в гредата и падна зад голлинията.