"Ливърпул" сломи "Залцбург" в зрелище със седем гола

Европейскиият шампион "Ливърпул" взе първа победа в тазгодишната Шампионска лига, след като победи "Залцбург" в драматичен мач, белязан от седем гола. Червените, които започнаха защитата на трофея с поражение от "Наполи", този път взеха трите точки с 4:3.

Двубоят започна отлично за хората на Юрген Клоп, които поведоха с 3:0 до 36-ата минута. След това обаче допуснаха срив и в 60-ата минута австрийците вече бяха изравнили.

Голямата звезда на "Ливърпул" Мохамед Салах се превърна в герой, като вкара победното попадение в 69-ата минута.

След два мача в група Е води "Наполи", който има 4 точки. Италианският тим завърши 0:0 като гст на белгийския "Генк", за когото това беше първа точка в турнира. "Залцург" и "Ливърпул" иимат по три точки.

В мач от група Н "Челси" победи "Лил" с 2:1 като гост. Точни за сините бяха Тами Ейбрахам и Уилиан, а за французите Осимен. Успех постигна и "Аякс", който надви "Валенсия" с 3:0 и е с пълен актив дотук. Холандският тим не е допуснал гол в своята мрежа и има голова разлика 6:0.