Нова Зеландия и Англия оформиха мечтан полуфинал на световното по ръгби

Дерби между Нова Зеландия и Англия ще украси полуфиналите от световното първенство по ръгби в Япония. Двата тима спечелиха убедително срещите си на четвъртфиналите, за да осигурят мач помежду си.

Дотук две от най-успешните нации в ръгбито имат 41 мача помежду си като Нова Зеландия води с 33 победи срещу само седем за англичаните. Един мач завършва наравно. На световни първенства двата тима са се срещали само веднъж, като "Ол блекс" спечелиха през 1999 г. в Лондон.

За да стигне до първия си полуфинал от 2007 г. насам Англия победи Австралия, който беше считан за един от фаворитите в турнира. В крайна сметка англичаните победиха с 40:16 след силно представяне и в двете полувремена. На почивката Англия водеше със 17:9, след което Австралия опита да се върне, но устремът им беше спрян след серия от 10 точки.

Във втория мач от програмата световните шампиони от Нова Зеландия разгромиха водача в световната ранглиста и победител в Шестте нации от 2018 г. Ирландия с 46:14.

"Ол Блекс" поведоха убедително от началото и не допуснаха изненада до края. От 1987 г., когато започва историята на световните първенства, Нова Зеландия пропуска само веднъж да се класира сред четирите най-добри тима, като през 2007 г. отпадна на четвъртфиналите.

Полуфиналът между Англия и Нова Зеландия ще бъде на 26 октомври. Другите два тима ще бъдат определени от срещите Уелс – Франция и Япония – Южна Африка.