И вдъхновеният "Ботев" не успя да спре серията на "Лудогорец"

© LAP.BG

Лудогорец" записа шеста поредна победа в първенството, след като надви "Ботев" (Пловдив) с 1:0 като гост. Осемкратният шампион се откъсна със седем точки на върха пред "Левски", който по-късно ще изиграе двубоя си от кръга.

Тимът от Разград стигна до трите точки с гол на Жоржиньо още в седмата минута.

Двубоят беше първи за "Ботев" след треньорската смяна при жълто-черните. Ферарио Спасов направи повторен дебют, след като замени Желко Петрович и тимът показа подобрение в играта си. Въпреки това то не беше достатъчно, за да може "Ботев" да спечели поне точка.

Жълто-черните нямат победа вече в шест поредни срещи и са в серия от пет поредни поражения, в които дори нямат гол. "Ботев" заема предпоследното 13-о място с едва девет точки след 13 мача.

Шампионите вече са в серия от 21 мача във всички турнири без поражение. От тях последните девет мача неизменно са победи за Станислав Генчев. Треньорът не спечели само в първия си мач.

Новият треньор на "Ботев" заложи на някои млади играчи, като пусна сред титулярите двама 18-годишни юноши. "Лудогорец" беше с шест промени сред титулярите, а на върха на атаката започна Марселиньо, подкрепян от Дан Битон.

Именно бразилецът беше в основата на попадението на Жоржиньо в седмата минута. Марселиньо напредна през средата, изведе съотборника си в добра позиция и той с плътен удар по диагонала се разписа.

© LAP.BG

До края на първата част "Ботев" опита да върне попадението, като се впусна в атаки, но остави много празни пространства в полето си. "Лудогорец" обаче не се възползва от това.

След почивката "Ботев" беше по-добрият тим на терена, а "Лудогорец" започна да пести сили. Само добрите намеси на Пламен Илиев спасиха шампионите от това да допуснат гол.

В самия край централният бранител Кристиян Димитров също се размина с изавнително попадение. Негов удар с глава премина на сантиметри от страничния стълб.