Победната серия на "Ливърпул" спря на "Олд трафорд", но лидерът взе точка от "Юнайтед"

След осем поредни победи от началото на сезона във Висшата лига серията на "Ливърпул" спря при гостуването на "Манчестър юнайтед". Голямото английско дерби завърши без победител – 1:1. Зрителите на "Олд трафорд" станаха свидетели на много оспорван мач, в който и двата тима имаха своите моменти.

"Ливърпул" не показа обичайната си силна игра, но остана непобеден след късно попадение на резервата Адам Лалана. Преди това през първото полувреме Маркъс Рашфорд беше извел "червени дяволи" напред.

Тимът на Юрген Клоп не успя да изравни рекорда на "Манчестър сити" от 18 поредни победи във Висшата лига. Мърсисайдци са в серия от 25 срещи без поражение, като последната им загуба остава от 3 януари, когато отстъпиха на "Сити".

Затвърди се и тенденцията Юрген Клоп да не успява да изведе тима си до победа на "Олд Трафорд". Последният успех на "Ливърпул" над "Юнайтед" като гост е от 2014 г. и червените нямат победа вече шест поредни двубоя.

След девет кръга "Ливърпул" остава убедителен лидер с аванс от шест точки пред шампиона "Манчестър сити". "Юнайтед" е едва 13-и с 10 точки и няма победа вече в пет поредни мача.

Лидерът във Висшата лига беше без голямата си звезда Мохамед Салах, което доведе до промени в титулярния състав и даде шанс на Дивок Ориги да започне титуляр. В състава се завърна и основният вратар Алисон, който беше контузен от първия кръг.

"Юнайтед" започна с трима бранители и повече души в средата на терена, в опит да създаде проблеми на съперника си.

В началните минути си пролича идеята на "червените дяволи" да играят търпеливо и да приканят "Ливърпул" да атакува, за да отвори празни пространства. Футболистите на Оле Гунар Солскяр опитваха да атакуват по фланговете и разчитаха на скоростта в нападателите си Маркъс Рашфорд и Даниел Джеймс.

"Ливърпул" също действаше търпеливо, но в атака идеите липсваха. Ориги трудно успяваше да окаже влияние върху играта, а между Роберто Фирмино и Садио Мане ги нямаше обичайните комбинации.

Едва в 34-ата минута мърсисайдци успяха да създадат първото си голово положение. Фирмино получи пространство да стреля, но ударът му беше спасен от Дави де Хеа.

Само две минути по-късно "Манчестър юнайтед" успя да открие резултата след контраатака. Ориги загуби топката от Линдельоф, като останаха и съмнения за нарушение на шведа.

За по-малко от десет секунди топката беше придвижена на фланга, Даниел Джеймс напредна и центрира перфектно за Рашфорд, който засече и реализира – 1:0.

Дълго време футболистите на "Ливърпул" протестираха за нарушение срещу Ориги, а ситуацията беше прегледана и от видеоарбитрите, но попадението беше зачетено.

Гостите се оказаха потърпевши още веднъж в края на първото полувреме. Садио Мане реализира гол, но след преглед на видеоповторението се видя, че сенегалецът играе с ръка при овладяването.

След почивката "Ливърпул" вече беше много по-активен и пое инициативата. Футболистите на Клоп владееха топката в над 70% от времето, но това не водеше до ситуации пред вратата на Давид де Хеа. "Юнайтед" не се притесняваше да играе по-агресивно и да използва повече тактически нарушения.

Домакините се прибраха в своята половина и търсеха единствено контраатаките. Няколко пъти Рашфорд и Джеймс получиха пространства, но не се възползваха.

В 67-ата минута Рашфорд сам си създаде възможност, но неговият удар премина встрани. Още веднъж централният нападател нямаше шанс, след като не засече и центриране в наказателното поле.

"Ливърпул" нямаше почти никакви положения до навлизане в последните 10 минути, когато продължителният натиск най-накрая даде резултат.

В 85-ата минута Андрю Робъртсън центрира отляво, защитата на "червените дяволи" не се организира и Рохо изпусна Адам Лалана, който от три метра нямаше проблем да вкара.