"Ривър плейт" удържа срещу "Бока" и отново е на финал в Копа Либертадорес

Ривър плейт" загуби "суперкласикото" срещу големия си съперник "Бока хуниорс", но въпреки това ликува. "Милионерите" отстъпиха с 0:1 в реванша от полуфиналите в Копа Либертадорес, но благодарение на успеха си с 2:0 в началото на месеца се класират за финала.

Там настоящият шампион ще защитава титлата си срещу някой между бразилските "Фламенго" и "Гремио" на 23 ноември в чилийската столица Сантяго.

Преди година "Ривър плейт" стъпи на върха в най-силния клубен турнир в Южна Америка след исторически и драматичен финал срещу "Бока хуниорс". Той беше и последният финал, проведен в две срещи. "Милионерите" могат да станат първият отбор след "Бока" от 2000 и 2001 г. насам, който печели титлата в Копа Либертадорс в две поредни години.

"Ривър плейт" е ставал шампион четири пъти, като има и два загубени финала - и двата след решителен трети мач в чилийската столица Сантяго (1966 и 1976 г.).

Резервата Жан Уртадо вкара с глава в 80-ата минута и окрили домакините на "Бомбонера". Футболистите на "Бока" опитаха да стигнат до нужния втори гол, но не успяха.

Мачът започна с 15-минутно закъснение, за да бъде изчистен теренът от хвърлените от трибуните ленти. Двубоят обаче премина без големи инциденти.