Спорен гол и четири греди белязаха победа на "Левски"

© LAP.BG

Левски" продължи в ритъма на водача "Лудогорец" след успех срещу "Дунав" (Русе). Сините спечелиха с 2:0 домакинството си в мач, в който тимът на Петър Хубчев пропусна да разгроми съперника си.

И двата гола паднаха в началото на първата част. Вратарят на "Дунав" Благой Макенджиев си отбеляза автогол, като при попадението имаше засада на Дени Алар, който не игра с топката, но посегна към нея и влезе в контакт със стража. Малко по-късно се разписа централният бранител Холмар Ейолфсон.

След успеха "Левски" остава втори с 32 точки, като изостава с четири от "Лудогорец". "Дунав" е десети с 13 точки.

Освен двата гола футболистите на "Левски" уцелиха и четири греди по време на мача. Сините си гарантираха успеха още през първата част, в която имаха пълно превъзходство.

Ситуацията при автогола

© LAP.BG

В 13-ата минута Ейолфсон стреля с глава след центриране от корнер, но ударът му срещна страничната греда. Две минути по-късно "Левски" поведе със спорен гол. Макенджиев излезе напред, за да улови топката, но я вкара в собствената си врата след сблъсък във въздуха с Алар. Нападателят на "Левски" беше в засада при подаването.

Сините удвоиха преднината си в 23-ата минута. Отново Ейолфсон беше най-голямата заплаха в наказателното поле на "Дунав", като исландецът засече с глава центриране от корнер, а впоследствие траекторията на топката заблуди Макенджиев.

Малко по-късно Франко Мазурек стреля от границата на наказателното поле, но ударът му се отби в напречната греда. В края на първата част Алар се озова сам срещу вратаря, но с неточен удар пропусна отличната възможност.

© LAP.BG

В началото на второто полувреме "Левски" свали оборотите, като "Дунав" погледа по-смело към вратата на сините. Тимът от Русе застраши съперника си, но нямаше успех в завършващата фаза.

В края Макенджиев трябваше да спасява отбора си, като в два случая му помогнаха гредите.