"Лудогорец" пречупи "Берое" за осма поредна победа в Първа лига

© LAP.BG

Шампионът "Лудогорец" издържа един от най-тежките си тестове от началото на сезона, след като победи "Берое" на своя стадион с 3:1. Тимът от Разград трябваше да обръща резултата, но се справи, за да вземе осма поредна победа в първенството.

"Берое" откри в седмата минута с гол на Ибрахима Конте. "Лудогорец" все пак взе трите точки с голове на Вандерсон в 22-ата, Клаудиу Кешеру в 52-ата и Якуб Шверчок в 81-ата минута.

За "Лудогорец" това беше първи мач от 10 насам, в който тимът допусна гол в мрежата си. Шампионите не бяха получавали попадение от 18 август или в продължение на 789 минути. За последно "Черно море" се беше разписал в мрежата на шампионите.

С победата "Лудогорец" събира 39 точки и има със седем повече от "Левски". Сините тепърва трябва да изиграят срещата си от кръга, като приемат "Етър" на 6 ноември. "Берое" остава седми с 21 точки, като това беше втори мач за тима при новия треньор Димитър Димитров-Херо.