Гуардиола: Понякога "Ливърпул" печели със симулации, понякога със специални голове

"Това, което се случи в мача на "Ливърпул" с "Астън Вила" се случва много много пъти. Понякога е заради симулации, а понякога заради таланта им да вкарват такива невероятни голове в последната минута".

Така мениджърът на "Манчестър сити" Пеп Гуардиола коментира победата на прекия съперник "Ливърпул" над "Астън вила" с 2:1. В събота мърсисайдци изоставаха с 0:1 до 87-ата минута, но успяха да обърнат.

Гуардиола вдигна напрежениет между съперниците само седмица преди дербито между тях на "Анфийлд".

"Когато нашият мач (със "Саутхемтпън") свърши резултатът беше 1:1, след което стана 1:2. Това е ставало неведнъж, нито два пъти, а много пъти. Това е специален талант. "Ливърпул" имат много победи в последната минута, те притежават специален характер. Първия сезон, когато взехме титлата, и ние спечелихме пет мача с голове в края", каза Гуардиола.

В последните две години има постоянни обвинения в симулации към част от звездите на мърсисайдци. През миналия сезон Мохамед Салах беше сравнен с британеца Том Дейли, който се състезава в скоковете във вода. В съботния мач с "Астън Вила" Садио Мане получи жълт картон за симулация.