Забравете "Фърги тайм", "Ливърпул" е повелителят на късните голове

Садио Мане е четвъртият футболист в историята на Висшата лига, вкарал четири победни гола след 90-ата минута

Ако се интересувате от футбол, изразът "Фърги тайм" не би трябвало да ви звучи непознато. Това е онова време от футболната среща, в което воденият от сър Алекс Фъргюсън "Манчестър юнайтед" често имаше навика да вкарва важни голове - заключителните секунди.

Оказва се, че всъщност "Ливърпул" е повелителят на победните голове в 90-ата минута или по-късно. От създаването на Висшата лига червените са спечелили 35 мача с попадение секунди преди края, пише Би Би Си.

Най-пресният пример е от събота, когато воденият от Юрген Клоп състав направи обрат за 2:1 срещу "Астън вила" като гост, макар в 87-ата минута да губеше.

В герой се превърна Садио Мане, който стана четвъртият футболист в историята на Висшата лига, вкарал четири победни гола след 90-ата минута. Другите са Папис Сисе, Стивън Джерард и Иън Райт.

"Ливърпул" е убедителен водач в класацията, а "Манчестър юнайтед" е трети.

Кръгът предложи и друг драматичен развой, като Дженк Тосун от "Евертън" вкара за 1:1 срещу "Тотнъм" в 96:57 минута. Това е най-късният гол в английското първенство от близо три години, но отстъпва с около пет минути спрямо рекорда на Дирк Каут за "Ливърпул" срещу "Арсенал" през 2011 г. (101:48 мин).

В историята, откакто от 2003-04 г. има данни за точно отчитане, има още един гол след стотната минута - на Хуан Мата за "Челси" срещу "Норич" - 100:03 мин.

Деле Али вкара за "Тотнъм" и продължи личния си рекорд - вече в 39 мача, в които отбелязва гол във Висшата лига, отборът му не губи. Върховото постижение по този показател е на Джеймс Милнър - 53 срещи.