Ивет Лалова е избрана убедително за най-добър атлет на България

Ивет Лалова е избрана за най-добър атлет на България за 2019 г. Спринтьорката печели приза в анкетата на списание "Атлетика" за пети път.

Тя стъпва на върха убедително, като събра 309 точки. Второто място зае състезателката в тласкането на гюле Радослава Мавродиева с 261, следвана от Мирела Демирева (скок на височина, 245 т.).

Лалова заслужи признанието благодарение на силното си представяне през сезона. Най-напред тя си осигури квоти за олимпийските игри в Токио 2020, като на 100 м записа най-силния си резултат от шест години насам.

Кулминацията дойде на световното в Доха, където българката влезе във финала на 200 метра и стана седма.

Фотогалерия: Големите бягания в кариерата на Ивет Лалова >

Мавродиева стана европейска шампионка в зала, но получи контузия. Демирева, която получи наградата през 2016 и 2018 г., покри олимпийския норматив и се класира за финала на световното. Четири пъти тя беше в тройката на турнири от Диамантената лига.

Младият състезател в мятането на чук Валентин Андреев спечели наградата за "Любимец на феновете" след гласуване във "Фейсбук". Той спечели златен медал на европейския олимпийски младежки фестивал.