Как момче, което подава топките, впечатли Жозе Моуриньо

Момчетата, които подават топките, не са на стадиона, за да гледат трибуните, да се радват на хореографията или нещо друго. Те са част от мача."

Това обясни Жозе Моуриньо след двубоя с "Олимпиакос" в Шампионската лига, в който "Тотнъм" постигна зрелищна победа с 4:2, след като изоставаше с 0:2 още от 19-ата минута. Португалският мениджър поздрави едно от момчетата, които подават топките край страничната линия, за помощта му при изравнителния гол на Хари Кейн.

В 50-ата минута футболист на "Олимпиакос" изчисти топката в тъч, но момчето край страничната линия реагира бързо и подаде друга към Серж Орие. Той хвърли на Лукас Моура, а бразилецът асистира на Кейн.

"Обичам интелигентните момчета, които подават топките. Аз самият бях страхотен като такъв, когато бях дете. И това момче беше невероятно, той чете играта, разбира какво се случва на терена и даде една много важна асистенция. Той преживяваше мача", каза Моуриньо след мача.

Специалния дори обяви, че е опитал да намери момчето след мача и да го покани в съблекалнята на "шпорите", но не го е видял след последния съдийски сигнал.

Случката на "Тотнъм стейдиъм" напомни за мача между "Ливърпул" и "Барселона" от миналия сезон. Тогава момче, което подава топките, помогна за бързото изпълнение на корнер от мърсисайдци, които вкараха гол.