"Ботев" сломи "Славия" в снега и стигна четвъртфиналите за купата

© LAP.BG

С два гола на звездата си Тодор Неделев "Ботев" (Пловдив) се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, побеждавайки "Славия" с 2:1. Два от носителите на трофея за последните три години изиграха интересен двубой, който се проведе при много тежки условия и заснежен терен на стадиона в кв. "Овча купел".

Успехът е пети пореден за "Ботев" във всички турнири и затвърди стабилизирането на тима след назначаването на треньора Ферарио Спасов. Пловдивчани продължават да се представят добре за купата, след като играха два финал и един полуфинал в последните три сезона.

"Славия" отпада на осминафинал за втора поредна година.

"Ботев" откри още в третата минута след хубава атака отляво. Лазар Марин проби по крилото и върна към точката на дузпата, където с левия крак Неделев засече и не остави шансове на вратаря на домакините – 0:1.

Гостите от Пловдив успяха по-бързо да се справят с тежките условия и заснежения терен, като стояха много по-добре. "Ботев" създаваше по-чистите положения и успя да удвои в 27-ата минута.

Тодор Неделев първо прескочи топката, но само за да бъде изведен зад гърба на защитата от свой съотборник, след което стреля с левия крак и вкара за втори път.

При изоставане от два гола "Славия" започна да играе много по-настоятелно и след почивката притисна гостите. Това съвпадна и с влизането на терена на Калоян Кръстев, който се включи активно.

© LAP.BG

В 61-ата минута именно резервата Кръстев вкара след грешка на вратаря на "Ботев" Янко Георгиев, който не успя да улови топката.

До края на мача "Славия" беше много по-активният тим, като дори втори гол на белите беше отменен заради засада.