Красимир Анев затвърди силното представяне на биатлонистите с 15-о място на 20 км

Красимир Анев завърши на 15-о място в индивидуалния старт на 20 км в Йостерсунд. Това беше втора надпреварата за сезона в Световната купа по биатлон. Анев допълни силното представяне на българския тим в първата седмица, след като през уикенда Владимир Илиев впечатли с десето място в спринта в шведския център.

Европейският шампион в дисциплината от Минск 2019 не допусна нито една грешка в четирите си стрелби. Анев беше един от едва двамата биатлонисти с подобно постижение, заедно с руснака Антон Бабиков. Заради по-бавното си бягане обаче българинът завърши на 3:47.7 минути зад победителя Мартен Фуркад.

Седемкратният носител на Големия кристален глобус поведе френския тим в паметно състезание. Първите четири места бяха окупирани от биатлонисти на Франция, като зад Фуркад се наредиха Симон Дестьо, Кентен Фийон Майе и Емилиен Жаклен.

Мартен Фуркад поведе Франция в паметно състезание, като първите четири места бяха окупирани от френски биатлонисти.

Силното представяне на Франция допълни Фабиен Клод със седмо място. Между французите се наредих швейцарецът Бенямин Вегер, завършил пети, както и норвежецът Тарей Бьо. Победителят от спринта Йоханес Тингес Бьо направи три грешки в стрелбата и остана десети.

Другите българи Владимир Илиев, Димитър Герджиков и Антон Синапов не успяха да влязат сред първите 30. Световният вицешампион в дисциплината Илиев направи много слаб старт и допусна седем грешки, завършвайки едва 68-и. Герджиков се нареди 57-ми, а Синапов на едва 94-о място.

В събота предстои щафетата на 4х7.5 км при мъжете.