"Ливърпул" отказа "Евертън" в третото най-резултатно дерби в историята

Водачът във Висшата лига "Ливърпул" продължи уверения си ход в шампионата и записа 14-а победа в първите си 15 мача. Червените надиграха градския си съперник "Евертън" с 5:2 в зрелищното дерби на Мърсисайд.

Успехът е шести пореден за тима на Юрген Клоп, който е единственият непобеден състав във Висшата лига. Тимът записа и нов клубен рекорд, като вече е непобеден в 32-а поредни шампионатни мача на "Анфийлд".

Победата беше 95-а за "Ливърпул" в 234-ия сблъсък между червени и сини. "Карамелите" са без победа на терена на своя голям съперник вече 20 години, а това беше и 20-и пореден мач между двата тима, в който "Евертън" не успя да спечели. Това стана и едва третото дерби в историята с повече от шест гола.

Зрителите на "Анфийлд" видяха седем гола, като шест от тях паднаха още преди почивката. Това се случи за пръв път в мач на "Ливърпул" в ерата на Висшата лига.

До 17-ата минута домакините водеха с два гола след попадения на Дивок Ориги и Джердан Шакири. И за двете асистира Садио Мане. В 21-ата минута "карамелите" намалиха след точно изпълнение на централния защитник Майкъл Кийн.

Само десет по-късно Ориги вкара втория си гол след невероятно изпълнение. Той пое 60-метров пас на Деян Ловрен и с второто си докосване прехвърли вратаря - 3:1.

До края на първата част паднаха нови два гола. Първо в 45-ата минута Мане завърши бърза контраатака, за да направи аванса на червените три гола, но в третата минута на добавеното време Ричарлисон намали отново.

През втората част спиращите дъха моменти продължиха, като и двата тима направиха редица пропуски. Мане пропусна да се разпише три пъти, като веднъж беше и сам срещу вратаря. За "Евертън" най-доброто положение пропусна резервата Мойз Кийн.

Все пак в 89-ата минута "Ливърпул" отбеляза пети гол. Негов автор стана Вайналдум след нова асистенция на Мане.

В друг мач от програмата "Лестър" победи "Уотфорд" с 2:0 с попадения на Джейми Варди и Джеймс Мадисън. "Лисиците" събраха 35 точки и остават втори в таблицата осем точки зад "Ливърпул". "Лестър" записа и седма поредна победа, което е клубен рекорд.

В Манчестър Жозе Моуриньо и "Тотнъм" загубиха от "Юнайтед" с 1:2 в друг много чакан сблъсък. Маркъс Рашфорд отбеляза и двете попадения за "червените дяволи". Той откри в шестата минута, а в 49-ата се разписа от дузпа.

Между попаденията на Рашфорд точен за "Тотнъм" беше Деле Али. Той вкара в 39-ата минута след прекрасно изпълнение в наказателното поле.

—цитат от коментар 1 на Noise

Никой нема и намерение да спира несретници с 30 поредни калъфки!

И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
  3. 3 Профил на inn
    inn
    Рейтинг: 1301 Неутрално

Преди години Рафа Бенитес беше станал прословут с ротациите си. Толкова много ги "ротираше", че в два мача нямаше два еднакви състава и на играчите свят им се завиваше от "ротации".

Тази вечер показа, че с "резервите" си Клоп е в изключителна бойна готовност и върши добра работа зад сцена . "Ротираният" състав на Ливърпул се оказа пълен с гладни за игра футболисти (Шакири, Ориги, Лалана), които искаха да бележат като луди. И го направиха – 4 гола за 1 полувреме. В края на същото това полувреме обаче Ливърпул леко напомни за онзи отбор отпреди 2 години, в който всичко беше "твърде лудо". Наричаше се биполярно разстройство: мачове с по 5-6 гола в двете врати и ни беше трудно да запомним колко са много са вкарали и колко много са получили. Е, през второто полувреме видяхме „традиционния“ от последно време Ливърпул: умението да се овладеят – и себе си, е съперника. Това умение през този сезон се изразява в лека скука, но им носи много точки. Така през второто полувреме познатият ни от последно време Ливърпул само добави един гол в израз на прекрасното си настроение тази вечер…

4. 4 Профил на Платон  Фъшкиев
    Рейтинг: 27 Разстроено

До коментар [#3] от "inn":

И за кво е тва напъване,като накрая пак калъфка!?

5. 5 Профил на Присмехулник
    Присмехулник
    Рейтинг: 559 Неутрално

Най-силният отбор в Европа, воден от Но 1 играча на лигата и не само - Садио Мане. Каквото и да се каже за головете на Ливърпул тази вечер, ще е малко - както пее Копът: поезия в действие.

Hang on tightly, let go lightly
  6. 6 Профил на inn
    inn

До коментар [#4] от "Платон Фъшкиев":

А кой ще вземе съдържанието на калъфката?

7. 7 Профил на betona
    Рейтинг: 612 Неутрално

тоя риврепул как сме го таковали насрет софето... ма тогаз имаше бг футболити. а сига са лигльовци.

8. 8 Профил на Noise
    Noise

До коментар [#2] от "Платон Фъшкиев":

9. 9 Профил на Noise
    Noise

Жалко , че Юнайтед биха.Некъде към 15-то място ги искам...

10. 10 Профил на Danubio
    Danubio
    Рейтинг: 13 Неутрално

Големи парцали на Ориги. И при двата му гола пасовете бяха феноменални.

11. 11 Профил на Присмехулник

До коментар [#8] от "Noise":

Тая мушмула герберска е с медицинска диагноза, не му обръщай внимание - едновременно фиксация към личността и фетиш към калъфа на Клопо. Откакто пък Ливърпул направиха Барцилоната да си говорят сами, състоянието му трайно се влоши, досущ като банкенски грамофон скрибуца една и съща песен. Дет се вика, кажи му гербер и не го обиждай повече.

12. 12 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 4894 Весело

До коментар [#6] от "inn":

Лестър!!! :)

Шегувам се.
    Но ако и този сезон не успеят - да режат вратите и да садят картофи!!!

13. 13 Профил на Noise
    Noise

До коментар [#11] от "Присмехулник":

Направо ще е кеф да се наблюдават някои съфорумци до края на сезона.Дано нема инфаркти..

14. 14 Профил на Noise
    Noise
    Рейтинг: 574 Неутрално

До коментар [#12] от "Незнайко в Слънчевия град":

Тая година сме шампиони.Сити се изхабиха, а "Лестър" няма да издържат сезона в това темпо.Между другото, евала на защитата на "Лестър" Уникални са!А за Варди, каквото и хубаво да се каже, все ще е малко.Стискам палци да са в топ 4 , за ШЛ.Покойният им собственик го заслужава.Също и феновете им.

15. 15 Профил на Danubio
    Danubio

Между другото, през 1989 г. това беше мача, след който гледам само Висшата лига (тогава беше Първа дивизия) - финала за FA cup: Ливърпул - Евертън 3:2 след продължения, 20 май 1989. Голяма битка 120 минути, от едната страна Биърдсли, Барнс, Гробелар, Хютън, Ръш; от другата Ратклиф, Невин, Греъм Шарп, Шийди, Маккол - все биткаджии. Шийди май игра цялото второ полувреме с бинтована глава. След една седмица дойде другия апоплектичен мач: Ливърпул - Арсенал 0:2, точно колкото трябваше на Арсенал да изпреварят Ливърпул за титлата в последния мач, гол в 92-ра минута.
    Жалко за моментното състояние на карамелите - винаги са ми били симпатичен отбор, а тия мърсисайдски дербита са неповторими.

16. 16 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 4894 Неутрално

До коментар [#14] от "Noise":

Вълците също са в небивал възход...
    Може да раздерат нечии шорти и да лъсне нечии заден двор!
    Колкото и да са напред Ливърпул, нека да мине лудницата между Коледа и Йордановден, пък тогава ще смятаме.
    Аз лично ще се радвам, ако най-накрая вземат титлата. Ще се разтоварят от напрежението и тогава още поне 4-5 години няма кой да ги спре.

17. 17 Профил на Незнайко в Слънчевия град

До коментар [#15] от "Danubio":

Евертън бяха големи тогава. През 1986 бяха станали шампиони, ако не се лъжа. А Сити тогава дали не бяха във втора дивизия, не помня. Но имам смътни спомени, че по онова време изпаднаха веднъж.

18. 18 Профил на Noise
    Noise

19. 19 Профил на wreck
    wreck
    Рейтинг: 1001 Неутрално

ноо нагла селекция на Клоп, ноо голем Садьо, ноо клиничен Дивок, ноо смислени Лалана, Джини и Шакири, ноо читави всички останали.

Top of the league.

You should never underestimate the predictability of stupidity .
  20. 20 Профил на Noise
    Noise

До коментар [#16] от "Незнайко в Слънчевия град":

Да, но за тях някак се очакваше, предвид миналият сезон.Изобщо тази година ме радва.С изключение на Ливърпул, всички мачове за непредвидими.Палас играят много добре.Вила също/за моя изненада/ , но нямат особено късмет досега.

21. 21 Профил на Danubio
    Danubio

До коментар [#15] от "Danubio":Евала за ника! Като го видя и винаги се сещам за историята на уругвайският "Данубио"..Голям фен тук!
    —цитат от коментар 18 на Noise

Оттам идва. Имах удоволствието преди години да ги гледам на живо на стадиона им. Както и реванша на Бока след седмица, но в Монтевидео ми беше първия мач на живо там и всичко още ми е пред очите. Страхотно впечатление от атмосферата. С извинение, но за футболната атмосфера по стадионите - в сравнение с Ю. Америка, Европа е студено място.

22. 22 Профил на Noise
    Noise

До коментар [#21] от "Danubio":

Само за хората, които не са запознати:

Уругвайският елитен отбор „Данубио“ отдаде почит на българските си корени, след като сложи българското знаме и част от българския екип на третия си екип за този сезон. „Данубио“ е основан през 1932 година от двама български емигранти – Мигел и Хуан Лазароф, а името на клуба е дадено от тяхната майка – доня Мария Минчеф де Лазароф, която е кръстила тима на най-голямата река в България. Вчера на официалната си фейсбук страница „Данубио“ представи новия си трети екип, който след това използва при гостуването на „Монтевидео Уондърърс“ в мач от Примера Дивисион. По средата на тениската минават бяла и зелена лента, които оформят българския флаг с червения цвят на останалата част от екипа, а освен това е изписано мотото „La union hace la fuerza“ – „Съединението прави силата“, както и първите четири строфи от химна на България. „Данубио“ е един от традиционните отбори в Уругвай, като четири пъти е ставал шампион на страната, последно през 2014-а година, и веднъж е достигал до полуфиналите на най-престижния южноамерикански клубен турнир „Копа Либертадорес“. В „Данубио“ кариерата си са започнали много известни футболисти, сред които Единсон Кавани, Кристиан Стуани, Марсело Салайета, Алваро Рекоба, а през юношеската школа на клуба е преминал и Диего Форлан

изпадне. Ловрен както обикновено муха без глава, само Клоп не може
    да види с години, че няма класа за отбор с такива амбиции.

Liberalism Is a Mental Disorder!
  24. 24 Профил на Платон  Фъшкиев

До коментар [#2] от "Платон Фъшкиев":Кисело е гроздето, Фъшкиев... За последните 3 години, 2 финала на ШЛ /един спечелен/ и титла този сезон...Ово е стандарт!
    —цитат от коментар 8 на Noise

Защо за последните 3 години, 2 финала!?
    Те и за последните 10 години, пак са 2 финала!

25. 25 Профил на inn
    inn

Всичко е така, само не се сдържам да направя една поправка. Полузащитникът на Ливърпул от онзи период не е "Хютън", а Рей Хаутън, ирландец. Купиха го от Оксфорд 2-3 сезона по-рано и стана част от онази страшна машина на Ливърпул. И точно той поряза Англия на Евро'88 в дебютния им мач с гол в 6-ата минута. Англия така и не се съвзе от този шок и завърши първенството с три загуби.

Всъщност играчът с фамилия Хютън е Крис Хютън, също ирландец и то от същия състав, който би Англия 1988 г. Игра цяла вечност за Тотнъм. В сегашния му период го знаем като треньор, доскоро на Брайтън. И като говорим за Ирландия от онзи период - те отидоха на Евро 88 баш за наша сметка. В последния ни мач - домакинство на Шотландия, ни трабваше само "хикс", обаче шотландците бяха на друго мнение. Гари Макай ни прасна един гол в 80 и някоя минута и ... толкоз.

26. 26 Профил на Pandipool
    Pandipool
    Рейтинг: 615 Неутрално

Не съм фен на Пул, но през последните няколко години играят страхотен футбол! Много сърцати играчи, красива и атрактивна игра! Феноменален Клоп! Как успя с такива футболисти да постигне такива резултати, нямам идея. Наистина е мн добър!
    Садио Мане е страхотен атлет! Пасовете бяха фамозни. На Ориги се кефя - успява да вкарва все в последните минути, а сега го направи от самото начало. Александър Арнолд подобрява играта си с всеки месец. Прекрасни пасове!

Ливърпул играе изключително симпатичен футбол! Евала! Наслада са!