С късен обрат носителят на купата стана последният четвъртфиналист

© LAP.BG

Носителят на Купата на България "Локомотив" (Пловдив) трябваше да прави късен обрат, за да достигне до четвъртфиналите в надпреварата. С два гола на Димитър Илиев черно-белите стигнаха до 2:1 срещу "Литекс" у дома.

Общо шест отбора от елита и два от Втора лига вече са в следващата фаза на турнира. Очаква се жребият да е на 10 декември, съобщава "Дспорт". Четвъртфиналите са в един мач и ще се играят в началото на март.

Иван Митрев даде преднина на "Литекс" в 65-ата минута. Малко след това Бирсент Карагерен изпусна да изравни. Илиев засили отбора си към победата с голове в 74-ата и в 89-ата минути.

"Трудна, но сладка победа. Мисля, че бяхме по-добрият отбор и заслужено продължаваме напред. Много трудно ще ни се падна удобен съперник, защото почти всички силни отбори продължават напред. Пожелавам си пловдивско дерби - този път на по-ранен етап", каза голмайсторът на "Локомотив" Илиев пред "Диема спорт".

Четвъртфиналистите за купата: "Лудогорец", "Левски", "Локомотив" (Пловдив), ЦСКА, "Ботев" (Пловдив), "Ботев" (Враца), "ЦСКА 1948", "Ботев" (Гълъбово).