"Юнайтед" сломи "Сити" в дербито и го отдалечи на 14 точки от върха

Манчестър ще бъде в червено, след като "Юнайтед" спечели страстното градско дерби със "Сити" и постави шампионите на колене в собствения им дом - "Етихад". "Червените дяволи" се наложиха с 2:1, с попадения на Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал.

Нападателите на "Юнайтед" се разписаха в рамките на шест минути - между 23-ата и 29-ата. За "Сити" точен беше Николас Отаменди в 85-ата минута.

Загубата е четвърта за "Сити" от началото на сезона в едва 16 мача. Тимът на Пеп Гуардиола вече изостава на 14 точки от лидера "Ливърпул" и на три зад втория "Лестър", който е с мач по-малко.

Освен това за пръв път в ерата "Гуардиола" "Сити" се оказа изоставащ с два гола на своя стадион още на почивката. Последният път, в който тимът беше получил два гола беше през ноември 2015 г.

"Юнайтед" показа, че се стабилизира и е непобеден вече в пети пореден двубой, което му позволи да се изкачи до петото място с 24 точки.

Само в рамките на три дни мениджърът на "червените дяволи" Оле Гунар Солскяр надигра Жозе Моуриньо и Пеп Гуардиола, въпреки че по-малко от месец по-рано работата му беше под заплаха заради колебливите резултати.

Двубоят започна с невероятно темпо и непрестанни атаки към двете врати. Двата тима създадоха общо 19 голови положения за 45 минути. "Сити" обаче не успяваше да намери очертанията на вратата, докато "Юнайтед" създаде много повече работа на Едерсон.

В 23-ата минута Бернардо Силва действаше невнимателно в наказателното поле на своя тим и събори Рашфорд. Това принуди рефера Антъни Тейлър да отсъди дузпа.

Потърпевшият застана зад топката и реализира в долния ляв ъгъл на Едерсон.
За Рашфорд това беше гол от дузпа във втори пореден мач, след като вкара и в сблъсъка с "Тотнъм".

"Гражданите" не успяха да реагират подобаващо след гола и бързо допуснаха втори. Само шест минути след откриващото попадение "Юнайтед" удвои. След отлична контраатака Даниел Джеймс намери Марсиал и французинът вкара с прецизен изстрел.

Между двата гола "червените дяволи" удариха и греда след удар на Рашфорд.

До почивката "Сити" игра изцяло в полето на "Юнайтед" и дори имаше претенции за дузпа, но те не бяха уважени. Топката срещна ръката на Арон Уан Бисака след центриране по тревата, но дори и след преглед на ситуацията с технологията за видеоповторения, дузпа не беше отсъдена.

След паузата "Сити" се настани трайно в полето на "Юнайтед", който опита да бъде организиран и да приеме играта в защита, отбранявайки се. Гуардиола предприе и промени. Той пусна Рияд Марез и Николас Отаменди, който трябваше да стабилизира играта в защита.

Аржентинецът обаче оказа много по-голям ефект в атака, като беше много опасен при всички статични положения за "гражданите".

В 85-ата минута след корнер и центриране на Марез Отаменди скочи най-високо, за да върне един гол, с който върна и "гражданите" в двубоя.

Това даде стимул на домакините и те започнаха да атакуват все по-яростно. Де Хеа направи майсторско спасяване след удар на Марез, а малко по-късно с пропуск се отчете и Родри.

Последните минути бяха много инфарктни, но защитата на "червените дяволи" издържа на натиска.