Тийнейджър отново спаси "Байерн", "Лайпциг" ще зимува на върха в Германия

Йошуа Зиркзее (вдясно) се радва, след като спаси отбора си за втори път тази седмица

Шампионът на Германия "Байерн" (Мюнхен) се измъкна от трудна ситуация в последния си мач от първия полусезон. Баварците надвиха с 2:0 "Волфсбург" с два късни гола, като в герой за тима от Мюнхен се превърна 18-годишният Йошуа Зиркзее.

Тийнейджърът се появи в 83-ата минута и две по-късно се разписа още с първото си докосване, а малко по-късно Серж Гнабри оформи крайния резултат.

През седмицата Зиркзее отново беше в центъра на вниманието. Холандският нападател от нигерийски произход изведе тима си до победата с гол в добавеното време срещу "Фрайбург" в междинния кръг.

Йошуа Зиркзее е вторият играч на "Байерн" след Лука Тони, който се разписва в първите си два мача за отбора.

С успеха си баварците събраха 33 точки, като Бундеслигата излиза в едномесечна пауза. "Байерн" е трети, а на върха ще зимува "Лайпциг" с 37 точки. Воденият от Юлиан Нагелсман отбор се отличи със зрелищен футбол с вкарани 48 гола в 17 мача.