С убедителен успех "Сити" приземи вдъхновения "Лестър"

"Гражданите" показаха характер и добра игра

Представянето на "Манчестър сити" продължава по възходяща линия с убедителен успех срещу "Лестър". Тимът на Хосеп Гуардиола надигра с 3:1 съперника си и го доближи на една точка в класирането.

Джейми Варди даде преднина на "Лестър", но "Сити" показа характер и "гражданите" стигнаха до обрат след голове на Рияд Марез, Илкай Гюндоган и Габриел Жесус. Голяма заслуга за успеха имаше Кевин де Бройне, който движеше отлично играта на тима.

"Сити" се впуска в сгъстената програма по празниците от третото място с 38 точки, като "Лестър" има една повече от "гражданите". Водачът "Ливърпул" (49 точки) няма мач този кръг, защото е в Катар за световното клубно първенство.

"Сити" играеше с настроение и имаше превъзходство през целия мач, като "Лестър" разчиташе предимно на опасните си контраатаки.

В началото Де Бройне получи добро подаване от Марез и стреля веднага, но ударът се отби в страничната греда. Марез продължи да тормози защитата на "Лестър" и Жезус не успя да нанесе добър удар отблизо след пробив на алжиреца.

Гостите хвърлиха ръкавицата към "Сити" с гол на Варди във 22-ата минута. Нападателят беше изведен зад защитата, използва бързината си да надбяга Фернандиньо и промуши топката над плонжа на вратаря Едерсон.

"Сити" можеше да се върне бързо в мача с поредното си положение. Каспер Шмайхел се намеси отлично, за да отрази удар на Стърлинг. Вратарят нямаше възможност да се намеси при пробива и последвалия удар на Марез, като топката се отклони в защитника Чаглар Союнчу.

Тимът на Гуардиола сътвори обрата до края на първата част. Гюндоган даде преднина на "Сити" след гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стърлинг.

"Сити" пренесе силната си игра през второто полувреме. "Гражданите" разиграваха впечатляващо топката и стигаха лесно до възможности за гол. При едно от тях Марез стреля в ръцете на вратаря, а по-късно алжирецът не уцели вратата.

Тимът на Гуардиола тормозеше лявата зона на защитата на "Лестър", където Бен Чилуел срещаше трудности да спира пробивите на Де Бройне.

Гостите показваха зъби, като при една ситуация бяха близо до изравняване. Варди проби отдясно и подаде остро към Харви Барнс, който се сблъска с вратаря Едерсон при опита си за удар.

Интригата приключи в 69-ата минута. Де Бройне проби отдясно и подаде към далечната греда, където Жезус насочи топката в опразнената врата.