Владимир Илиев закри успешната година с 20-о място в масовия старт

Най-добрият български състезател в биатлона Владимир Илиев приключи годината с добър резултат. 32-годишният биатлонист завърши 20-и в масовия старт на 15 км във френския зимен курорт Льо Гран-Борнан.

Българинът можеше да се представи по-добре, но допусна четири грешки в третата си стрелба. С общо шест пропуска Илиев финишира с изоставане от 3:34,8 мин. от водача в Световната купа Йоханес Тингес Бьо.

С пет победи в седем старта норвежецът оглавява класирането с 374 точки. Илиев е 24-и със 102.

Българинът закри успешна година. Най-значимият му резултат през 2019 г. беше спечелването на сребърния медал в индивидуалната дисциплина на 20 км от световното първенство в Йостерсунд.

Заради добрите си резултати Илиев беше избран за най-добър спортист на България за 2019 г. Преди това той заслужи приза "Спортен Икар", присъждан за постижение на годината.