За четири минути "Юнайтед" рухна срещу последния в Англия

С два гола за четири минути в началото на втората част последният във Висшата лига "Уотфорд" попари "Манчестър юнайтед". "Червените дяволи" допуснаха първата си загуба в първенството от началото на ноември.

С ключова роля за успеха на "Уотфорд" имаше Исмаила Сар. Сенегалецът вкара първия гол след груба грешка на вратаря на "Юнайтед" Давид де Хея и по-късно изработи дузпа.

"Червените дяволи" опитаха да се върнат в мача, но дори влизането на Пол Погба не помогна. Проблемите в защита отново се видяха, като в 13-и пореден мач тимът на Оле Гунар Солскяр допусна гол във вратата си.

Първата част премина без точен удар. Най-доброто положение се откри пред Джеси Лингард, който беше изведен зад защитата на домакините. Англичанинът се опита да прехвърли вратаря, но ударът му не намери целта.

Мачът беше решен в началото на втората част. В 50-ата минута Сар хвана топката от воле и отправи слаб удар. Де Хея допусна грешка, като топката премина през ръцете му при опита си да я улови. Четири минути по-късно Аарън Уан-Бисака събори Сар в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Трой Дийни реализира.

Футболистите на "Манчестър юнайтед" тръгнаха в атака, като добри възможности имаха Хари Магуайър, Погба и Маркъс Рашфорд, но Бен Фостър спря всичките опити на "червените дяволи".