"Юнайтед" изпрати годината с победа и добра позиция за атака на топ 4

Манчестър юнайтед" приключи 2019 г. с победа. Воденият от Оле Гунар Солскяр отбор се наложи с 2:0 срещу "Бърнли" като гост.

С това съставът събра 31 точки и е пети на точка зад "Челси", който обаче е с мач по-малко. Друг от съперниците за челната четворка - "Тотнъм", направи грешка при 2:2 срещу "Норич".

"Юнайтед" постигна четвърта победа в последните си шест мача във Висшата лига. Успехът дойде с головете на Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд в края на двете полувремена.

"Манчестър юнайтед" имаше превъзходство и повече възможности през първата част. В края ѝ Андреас Перейра се пребори за топката и изведе Марсиал, който вкара. След почивката мачът беше по-равностоен, но в заключителните секунди на добавеното време при бърза атака Рашфорд удвои.