Неудържимият Лукаку върна "Интер" на върха в Серия А

Интер" пренесе уверения си ход в Серия А и в началото на 2020 г. "Нерадзурите" се наложиха с 3:1 при гостуването си на "Наполи".

С успеха си съперникът на "Лудогорец" в 1/16-финалите на Лига Европа се завърна на върха с равни точки с шампиона "Ювентус", но с по-добри показатели. За кратко "бианконерите" бяха първи след убедителната победа срещу "Каляри".

Основен принос за победата имаше Ромалу Лукаку. Белгийският нападател вкара първите два гола за отбора си. След това Аркадиуш Милик намали, а през второто полувреме Лаутаро Мартинес върна преднината от две попадения за "Интер".

Лукаку откри в 14-ата минута, когато напредна сам и стреля силно в долния десен ъгъл. В 33-ата той отново се насочи към вратата и стреля от разстояние, а след неубедителна игра на Алекс Мерет топката влезе във вратата му.

Малко по-късно Милик засече отблизо след подаване на Хосе Кайехон. В 62-ата минута Мартинес използва грешка на защитник на съперника и вкара третия гол за "Интер".