Българските волейболисти се бориха, но останаха извън олимпийските игри

© cev.lu

Българският национален отбор по волейбол се бори до последно за олимпийската си мечта, но няма да участва на игрите в Токио 2020. Воденият от Силвано Пранди състав отстъпи с 1:3 (20:25, 23:25, 25:20, 23:25) срещу Германия в Берлин.

В спора за място на олимпийските игри домакините ще играят с Франция. "Петлите" направиха обрат от 0:2 до 3:2 срещу Словения.

Българските национали изиграха много силно турнира. Те спечелиха три последователни победи, като се наложиха срещу финалиста Франция, Нидерландия и европейския шампион Сърбия, с което събудиха надеждите и вярата в крайния успех.

Българският отбор стигна до Берлин в тежко положение. През август у дома националите изпуснаха отлична възможност за класиране за Токио, като имаха мачбол при 2:0 гейма срещу Бразилия, но след това загубиха. Впоследствие слабото представяне на европейското доведе до сътресения.

В крайна сметка България отново няма да има представител във волейболните турнири на олимпийските игри. За последно мъжете играха в Лондон 2012, когато станаха четвърти.

Женският национален отбор също игра в квалификационен турнир, но след една победа и две загуби остана трети в групата си.

© cev.lu

Германците започнаха по-уверено мача и това ги постави във водеща позиция. Те завършиха с 50% в нападение срещу 47% за България, блокадите бяха 13 срещу осем, а директните точки от начален удар - шест срещу пет.

Най-резултатен за българския състав стана диагоналът Цветан Соколов с 18 точки, а капитанът Виктор Йосифов добави 14. За съперника Георг Грозер завърши със 17, а Денис Калиберда с 15.

Домакините изиграха силно първия гейм и го спечелиха убедително. Във втория българите положиха усилия и след 10:16 се доближиха до германците. Изпуснати възможности в края обаче попречиха за обрат.

Третата част беше много оспорвана до 18-ата точка. Ключово се оказа заставането на Тодор Скримов на начален удар, при което българският отбор натрупа преднина и съумя да вземе гейма.

Германците водеха с по две-три точки в четвъртия гейм. Нова добра серия позволи да се стигне до 18:18, след което домакините отново натрупаха преднина. Българите се бориха до последно, но накрая два поредни сбъркани сервиса не позволиха да на отбора да преследва ключов пробив и евентуално изравняване.

Рейтинг: 2513 Гневно

Жалко, но сами сте си виновни за загубата от Германия, след като допуснахте много грешки в мача!

3. 3 Профил на primerno
    primerno
    Рейтинг: 322 Неутрално

Много изпуснати възможности за "брейк"-точки. Само Йосифов беше на световно ниво днес и логичното се случи.

4. 4 Профил на fifi_5
    fifi_5
    Рейтинг: 585 Неутрално

Психиката им е слаба! Не си повярваха! Подариха мача на Германия, а на финала ги чакаха французите, напълно преодолими в този момент. Жалко! Но слабата психика е масова в българския спорт!

5. 5 Профил на palav_nik
    palav_nik
    Рейтинг: 2449 Неутрално

Много слаб мач на Соколов. Не знам дали записа 5-6 точки...

6. 6 Профил на Приказки от шипковия храст
    Приказки от шипковия храст
    Рейтинг: 867 Неутрално

Тези пък германци кога се научиха и волейбол да играят...

7. 7 Профил на КМЕТ В СЯНКА
    КМЕТ В СЯНКА
    Рейтинг: 5665 Неутрално

Това е положението. Можеше и по-добре. Имаше и съдийски аванти за домакините. Жалко !

ИСТИНАТА Е ПО-СИЛНА ОТ ВСЯКА ВЛАСТ !ДОБРИЯТ ДАНЪКОПЛАТЕЦ СЕ ОСИГУРЯВА 40 ГОДИНИ И СЕ ВЪЗНАСЯ 2 МЕСЕЦА ПРЕДИ ПЕНСИОНИРАНЕТО !!!
  8. 8 Профил на yellow_hater
    yellow_hater
    Рейтинг: 516 Неутрално

Има надежда, въпреки всичко.
    3 победи и една достойна загуба.
    Отборите в тази квалификация не са от нивото на Перу и Венецуела, все пак.
    А и нека погледнем реално на нещата - Франция щеше да ми победи утре.
    И все пак не бива да се драматизира. Нашите нашравиха чудеса.

9. 9 Профил на Fred
    Fred
    Рейтинг: 2770 Неутрално

Слаб мач. Първите два гейма нашите ги проспаха, изглеждаха уморени, апатични, недоспали. С лекота допускаха още в самото начало немците да поведат с по 4-5 точки, останалото беше само доиграване. И Пранди има вина, късно вземаше прекъсванията, чак при натрупана разлика. Докато немският треньор реагираше като ужилен ако нашите направеха две точки подред.

Чак третият гейм нашите се събудиха и се видя, че немците не са нищо особено. Този Гозер беше бледа сянка на миналото. Можехме да ги бием с малко повече концентрация и желание. Типично за нас, давим се накрая на Дунава. Правим невъзможното срещу силните и го пропиляваме срещу посредствените.

Сега интересното е какво ще стане с квотата на Русия. .

Юда се продаде за 30 сребърника, ДБ за 8 районни кмета.
  10. 10 Профил на КМЕТ В СЯНКА

До коментар [#6] от "Приказки от шипковия храст":

Преди години ние ги научихме. както и много други.

11. 11 Профил на pavlin.s.
    pavlin.s.
    Рейтинг: 236 Неутрално

Посрещането ни беше ужасно. Теди направи много слаб мач. Жалко. Германците бяха по-добри. Заслужено ни биха

12. 12 Профил на famousandco
    famousandco
    Рейтинг: 591 Неутрално

На мен отбора ми хареса. Нямаме тази класа да побеждаваме винаги, но е важно и как губиш. Представихме се отлично в цялата квалификация, а загубихме от домакина с по две точки разлика. Понякога просто не е твоят ден, понякога късмета е със съперника, имаше си и домакинското рамо, но каквото такова. Нашите играха достойно и загубиха достойно. Поздравления за момчетата!

13. 13 Профил на virtual brain
    virtual brain
    Рейтинг: 1670 Разстроено

Цък, язък! 🙁

АФтентично десен екоталибан, гей, толераст, платен грантаджия и соросоид-жълтопаветник от кръга "агнешки главички".
  14. 14 Профил на vesko19
    vesko19
    Рейтинг: 1328 Неутрално

Когато изпуснеш питомното и отиваш да гониш дивото така е .Съдбата много рядко помага на тия дето гонят дивото .
    Толкова .
    Добре играха до тук. ВИжда се че има на къде да се развиват .
    И ИНЖЕНЕро падна . Така че може да се каже че не сме чак толкова зле .
    Олимпиади има и ще има .

15. 15 Профил на ptf39587191
    ptf39587191
    Рейтинг: 132 Неутрално

Красен Кралев е карък , където и да е отишъл да се снима и да си прави евтин пиар губим катастрофално. Нищо не разбира от спорт и с нищо не може да помогне на федерациите. Трябва компетентен човек който разбира от спорт за министър на спорта,а не тоя хвалипръцко който тежи 150 кила и само знае да реже ленти и да се хили тъпо. Оставка.

16. 16 Профил на emil
    emil
    Рейтинг: 1364 Неутрално

Пак без участие в колективен спорт на олимпийските.

ДЕПУТАТИТЕ ГЛАСУВАЛИ ПРОТИВ ВОЛЯТА НА 2.5 МИЛИОНА БЪЛГАРИ ГЛАСУВАЛИ С "ДА" НА РЕФЕРЕНДУМА СА ЕДНИ ПРЕВРАТАДЖИИ. ТЕ ВЕЧЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ САМО СЕБЕ СИ.
  17. 17 Профил на vesko19
    vesko19

До коментар [#15] от "ptf39587191":

Какво да им помогне на федерациите ??? ПОвечето федерации си имат шефове дето бъкел нищичко не разбират . Или лежат на стара слава и си седят в ония времена когато са били нещо. Толкова .И смучат и смучат от федерациите и до там.
    ТОчно с това дето казваш за кралев не съм съгласен .
    Вярно не е стока но за тоя пост си трябва мениджър .НЕ спортист . А мениджър . Дето да върти финансите и да прави планове за развитие .
    От там на сетне вече федерациите трябва да си имат кадърни ръководители дето да разбират от съответния спорт . И да знаят на къде да продължава федерацията . Но човека дето трябва да им е шеф категорично трябва да е мениджър. Не спортист . Е съответно не трябва и да мяза на 200 кила бизон но все пак (при някой хора теглото е заради болест и да искат не могат да бъдат фиданки ).
    Та първо викам федерациите да се изчистят от боклуците и пиявиците дето са ги налазили па после вече да му мислим и за министър.

18. 18 Профил на Nikolai Tsekov
    Nikolai Tsekov
    Рейтинг: 504 Неутрално

Тази загуба е по-сладка от много измъчени победи. Когато виждаш, че играят на макс, не се жалят и не се предават нито за миг, нямаш усещане, че сме загубили. Браво, достойно представяне, пътят е верен!

19. 19 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 4375 Неутрално

У дома и съдиите помагат!

20. 20 Профил на gogo63
    gogo63
    Рейтинг: 784 Неутрално

Жалко! Но поне се раздадоха, от такава загуба не боли (чак толкова).

А и немците се възползваха на макс от домакинството: подредиха си несравнимо по-лесна група и си направиха един ден почивка преди важните полуфинали и финал. На нашите си им личеше умората - и физическа, и психическа. Не знам ако бяха стигнали финал - пети тежък мач в пети пореден ден...

21. 21 Профил на vankata1
    vankata1
    Рейтинг: 1192 Неутрално

Жалко, но като цяло се представиха много силно на този турнир и не бяха далече от триумфа!

22. 22 Профил на zhivko6461
    zhivko6461
    Рейтинг: 996 Неутрално

До коментар [#6] от "Приказки от шипковия храст":Преди години ние ги научихме. както и много други.
    —цитат от коментар 10 на КМЕТ В СЯНКА

Преди години те са били световни шампиони. В София. Преди много години.
    България се представи достойно. Но трябва да приемем реалностите. В класата на отборите, в правилата за определяне на квоти и провеждане на турнирите ...
    Като че ли и в този спорт ще трябва да приемем, че сме се класирали на трето-четвърто място на световни първенства и олимпийски игри, но сега стигаме трето-четвъро място в квалификационни турнири.

23. 23 Профил на vladivlad
    vladivlad
    Рейтинг: 581 Неутрално

Имахме много шансове да обърнем резултата в този мач, но ги изпуснахме. Личеше си умората. Немците ни прецакаха с подредената програма. От полуфиналистите само нашият отбор трябваше да играе 4 мача за 4 дни.
    Браво на Йосифов за играта, дано лятото преосмисли решението си за отказване.

Do or do not. There is no try. Yoda
  24. 24
    ****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

25. 25 Профил на subaru
    subaru
    Рейтинг: 540 Неутрално

Респект!
    Иронията е, че именно французите, най - вероятно ще се класират за олимпиадата.

26. 26 Профил на Slick
    Slick
    Рейтинг: 2310 Неутрално

Ама чакайте малко пичове, това че сме били три пъти подред не означава че четвъртия е вързан в кърпа?!
    Браво на националите, бориха се колкото можаха. Успех и напред.

27. 27
    ****

28. 28 Профил на Димитър Димов
    Димитър Димов
    Рейтинг: 472 Неутрално

До коментар [#5] от "palav_nik":

Записа 18 точки. Игра на много високо ниво. Целият отбор игра много силно. Мачът беше равностоен. Общо 4 точки повече направиха германците. За съжаление отпаднахме. Но малко хора вярваха, че ще излезем от групите.

29. 29 Профил на Mia san Bayern
    Mia san Bayern
    Рейтинг: 2856 Неутрално

Срещу толкова силни отбори и полуфинала си е успех.

30. 30 Профил на GRUBO
    GRUBO
    Рейтинг: 533 Неутрално

Трябва да се промени регламента на тези квалификации и задължително да има поне ден почивка преди полуфиналите. Видя се, че нашите момчета са много уморени и това беше единствения шанс на швабите да ни победят. Няма как след три последователни дни с тежки мачове да си в кондиция. Дори да бяхме обърнали мача, на следващия ден французите щяха да ни смажат, пак заради огромната умора. Все пак, мисля, че днес франсетата ще победят и немците много ще ги заболи.

Рейтинг: 473 Неутрално

Чудесно представяне! Със страхотно самочувствие във всички фази на играта. Особено при сервиса. Страхотен ОТБОР. Погледите на играчите във всеки един момент на игрището показваха, че са готови да изядат дори и мрежата заедно с антените. Мачкаш Франция и европейския шампион Сърбия. Очевидно заслугата е на Силвано Пранди. Разбира се и на момчетата. Едно голямо браво!Респект!Иронията е, че именно французите, най - вероятно ще се класират за олимпиадата.
    —цитат от коментар 25 на subaru

Не сервиса ни бе проблема. Сервирахме на доста прилично ниво.
    Проблема на липсата на диагонал , който да смени Цецо когато няма ден. А този мач Цецо бе трагичен, не съм, гледал статистиките, но надали има повече от 30% в атака. почти всички блокове на немците бяха срещу Цецо.
    Разпределителя ни също има вина, добре че игра супер с центровете иначе мача отиваше на разгром.