"Лестър" се препъна в отбора, който победи с 9:0

Само 78 дни, след като разгроми "Саутхемптън" с 9:0 в рекорден мач във Висшата лига, "Лестър" допусна грешка срещу "светците" на своя стадион "Кинг пауър". "Лисиците" загубиха с 1:2 и продължиха да се представят колебливо в последния месец.

Денис Прат изведе "Лестър" напред в 14-ата минута след подаване на Джейми Варди, но след това тимът на Брендан Роджърс срещна големи проблеми. До почивката "Саутхемптън" доминираше и изравни чрез Стюърт Армстронг.

През втората част "светците" излязоха напред с точен изстрел на Дани Ингс в 81-ата минута.

В края имаше и драматични моменти, след като Джони Еванс изравни, но попадението му беше отменено заради засада след преглед със системата за видеоповторения.

Поражението оставя "Лестър" на второ място в таблицата, на 13 точки зад "Ливърпул" и на една пред "Манчестър сити". И двата тима обаче имат мач по-малко.

Убедителни победи постигнаха "Манчестър юнайтед" и "Челси", които се наложиха над "Норич" и "Бърнли".

"Червените дяволи" не срещнаха никакви проблеми с последния в таблицата и победиха с 4:0. Маркъс Рашфорд вкара два пъти в 27-ата и 52-ата минута, а останалите попадения бяха дело на Антони Марсиал и Мейсън Грийнууд.

"Челси" надви "Бърнли" на своя стадион с 3:0, като си осигури аванс от две попадения до почивката. Жоржиньо вкара от дузпа в 27-ата минута, а 11 по-късно точен беше и Тами Ейбрахам.

Третият гол вкара Калъм Хъдсън-Одой четири минути след паузата.

В първия мач от деня лондонското дерби между "Кристъл Палас" и "Арсенал" завърши 1:1. "Артилеристите" не успяха да вземат трети пореден успех, въпреки че откриха още в 12-ата минута. Пиер-Емерик Обамеянг се разписа след подаване на Александър Лаказет.

В началото на втората част "орлите" изравниха с удар на Джордан Аю, при който топката рикошира в Давид Луиз. Малко по-късно "Арсенал" остана и с човек по-малко, след като Обамеянг беше изгонен заради грубо влизане в краката на Макс Майер.