Григор Димитров загуби от Кириос в демонстративен мач за по-малко от час

Григор Димитров загуби от Ник Кириос с 4:6, 2:6 във втория си и последен мач от демонстративния турнир Kooyong Classic в Мелбърн. Надпреварата, която не носи точки за ранглистата на АТП, е последна подготовка преди началото на Australian Open, като първият турнир от Големия шлем стартира на 20 януари.

По-късно през деня българинът ще разбере съперника си за първия кръг, когато бъде изтеглен жребият.

Преди да се изправи срещу Кириос, Димитров победи Борна Чорич.

Срещата между бившия №3 в света и австралиеца продължи само 58 минути, като Кириос се справи неочаквано лесно с Димитров. Дотук българинът имаше три победа и само едно поражение срещу този съперник.

"Позагубих концентрацията си, когато бях пробит в първия сет. Ако не си взимаш подаванията срещу Ник, става трудно. Той сервира невероятно. Условията са трудни, но това е обстановката в момента. Остават няколко дни до Australian Open и е важно да се концентрираме върху правилните неща. Не идвам за първи път в Мелбърн и знам какво да очаквам по отношение на условията", каза Димитров.

Първият сет се движеше равностойно до деветия гейм, когато Кириос проби и след това спечели своето подаване, с което взе и сета. Това подейства на Димитров, който допусна нов пробив още на старта на втората част, но след това на свой ред взе подаването на австралиеца.

Серията от пробиви продължи и в третия гейм, след който Кириос поведе с 2:1. Австралиецът увеличи серията си от поредни геймове до четири, повеждайки с 5:1, което се оказа и решаващо за изхода на срещата. Димитров взе само още един гейм до края и срещата приключи при 6:2.