Златан Ибрахимович достигна рекордно бързо 150 победи в Серия А

Нападателят на "Милан" Златан Ибрахимович остави своята следа в Серия А с рекорд. Той стана футболистът, достигнал най-бързо до 150 победи, откакто в италианското първенство се присъждат три точки за успех (от сезон 1994-95).

Ибрахимович се нуждаеше от 222 мача, за да изпълни постижението, съобщава технологичната компания за статистика Opta. Това се случи, след като 38-годишният швед игра цял мач при драматичния успех на "Милан" с 3:2 над "Удинезе".

В герой за "росонерите" се превърна Анте Ребич, който се появи като резерва в началото на втората част. Хърватинът се разписа два пъти в мача, като вкара решителния гол в 93-ата минута.

С успеха си "Милан" записа втора поредна победа. "Росонерите" са осми с 28 точки, като тимът трябва да извърви дълъг път, ако иска да спаси сезона с по-предно класиране.