С човек повече и късен гол на Меси "Барселона" тръгна с победа при Сетиен

Барселона" записа победа в първия мач под ръководството на новия треньор Енрике Сетиен. Каталунците се наложиха с 1:0 над "Гранада", като успехът дойде трудно след гол на звездата на тима Лионел Меси в 76-ата минута.

Гостите играха с човек по-малко в последните 20 минута, след като Херман Санчес беше изгонен заради втори жълт картон.

"Барселона" се отчете с 82% притежание на топката в мача. Последният път, когато каталунците записаха по-висок процент в първенството, беше на 11 май 2011 г. под ръководството на Хосеп Гуардиола (84%). Оттогава тимът е изиграл 326 мача в Ла Лига.

Мачът беше под №500 в треньорската кариера на Сетиен. В тях той има 188 победи.

С успеха "Барселона" се върха на върха в Ла Лига. След 20 кръга каталунците събраха 43 точки, колкото има и "Реал" (Мадрид).

Коментари (15)
  1. 1
    ****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

2. 2 Профил на Платон  Фъшкиев
    Платон Фъшкиев
    Рейтинг: 492 Разстроено

Дано да греша,.....но виждам нулева година за Барса!

И те вечно ще горят в огъня на своя собствен ад и ще копнеят за смърт и унищожение.Но никога няма да се доберат до смъртта.
  3. 3 Профил на vtl53383951
    vtl53383951
    Рейтинг: 413 Неутрално

От 500 мача има 188 победи?
    И го взеха за треньор на Барса??
    С такава визитка и за лудогорец не става ...

4. 4 Профил на Hristo Kabadjov
    Hristo Kabadjov
    Рейтинг: 9 Неутрално

Гледах само първото полувреме и Барса играха много по-добре от почти всички мачове през сезона. Много пасове с едно докосване, много повече движение без топка и пак избухваха рязко, като от едно време. Резултатът лъже :)

Рейтинг: 1253 Неутрално

Глдах го до към 70таат минута, голяма мъка, много скука, нищо по-различно от Валверде.

7. 7 Профил на Кум Лисан
    Кум Лисан
    Рейтинг: 844 Неутрално

Стила снощи беше близо до тоталния футбол. Трудно вкараха само защото Гранада играеха с 9 човека в защита. Сега Сетиен ако разкара Бускетс ще станат още по-добри. Рики Пуч си е за А отбора, играе много напористо и няма смисъл да изсипат 50 - 60 милиона на друг халф. На Фати му трябва малко увереност само.

Много хитър
  8. 8 Профил на Mia san Bayern
    Mia san Bayern
    Рейтинг: 2925 Неутрално

И с новият треньор успехите на Барса при СеТиен няма да са различни от тези на Валверде.

9. 9 Профил на Wornoxmaniak
    Wornoxmaniak
    Рейтинг: 934 Весело

Барца, пак по наклонената плоскост. Мъка голема. Реал шампион.

10. 10 Профил на qwerty 500
    qwerty 500
    Рейтинг: 963 Неутрално

83% притежание, 1005 успешни паса. и то без де Йонг, без Суарез, с двамата бавняри в средата, с тинейджъри в състава при дебюта си. Тоя Кике все повече ми харесва, напомня ми на д-р Карлос Билярдо.

I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
  11. 11 Профил на qwerty 500
    qwerty 500

До коментар [#9] от "Wornoxmaniak":

Титла ще видите, само с неспирните груби съдийски аванти. 12 години тотална робия.

12. 12 Профил на qwerty 500
    qwerty 500

И във Фати наистина има голям потенциал, който има око да види, би го видял, усеща се разликата. Не е Меси, и никой не е Меси, но има много голям потенциал.

13. 13 Профил на qwerty 500
    qwerty 500

До коментар [#7] от "Кум Лисан":

Ми той Кике каза, че е фен на философията на Кройф. Това, че бил имал еди колко си победи само, ами да отива Клопи за треньоре на Майорка и да го видим колко победи ще има.

14. 14 Профил на Кум Лисан
    Кум Лисан

Той всъщност има успехи срещу големи отбори и точно това ми хареса, че изповядва стила на Кройф. В малките отбори не е могъл да реализира напълно идеите си, но в Барселона съм оптимист. Снощи играха много добре въпреки само единия гол. Вероятно шефовете на Барселона точно това са видели в него. Ще разберем скоро, но стила на Валверде не беше подходящ за отбор от такъв ранг.