Италиански триумф беляза второто спускане в Банско

Марта Басино, Елена Куртони и Федерика Бриньоне (от дясно наляво) ликуват след успеха си

Италиански триумф беляза втория старт в Банско от Световната купа в алпийските ски при жените. Елена Куртони, Марта Басино и Федерика Бриньоне бяха най-бързи в съботното спускане.

За четвърти път в историята три италианки окупираха челото в старт от Световната купа. За последно това се случи в началото на 2018 г., когато София Годжа, Бриньоне и Надя Фанкини записаха знаменито постижение на спускането в Бад Клайнкирхайм.

Победата е първа за Куртони в кариерата й. Досега най-доброто й класиране беше второто място в супергигантския слалом в Кранска гора през 2017 г., като тя има още два подиума за Световната купа.

28-годишната състезателка изпревари сънародничките си Басино и Бриньоне съответно с 0,10 и 0,14 сек.

Елена Куртони записа първа победа за Световната купа

Носителката на Световната купа при жените Микаела Шифрин, която спечели първото спускане в петък, завърши четвърта. Американката остана на 21 стотни от място на подиума.

В неделя предстои да се проведе супергигантски слалом, който ще бъде последният старт от състезателния уикенд в Банско.