Джокович стигна четвъртфиналите на Australian Open

Седемкратният шампион на Australian Open Новак Джокович продължи с увереното си представяне от началото на турнира и се класира на четвъртфинал. Сърбинът постигна чиста победа над 14-ия в схемата Диего Шварцман 6:3, 6:4, 6:4 за 2.07 часа.

Вторият в световната ранглиста загуби само един сет от началото на надпреварата, като това се случи в първия кръг.

Джокович проби четири пъти подаването на Шварцман, реализира шест аса в двубоя и беше много стабилен на начален удар, като спечели над 70% от точките, разиграни при първи сервис.

Сърбинът завърши с 38 уинъра и 31 непредизвикани грешки.

За 46-и път Джокович ще играе на тази фаза в турнир от Шлема, като той е втори след Роджър Федерер с 56 участия.

В четвъртфиналите той ще срещне Милош Раонич, който за втора поредна година стига до тази фаза на турнира. За пети път канадецът ще играе на четвъртфинал в Мелбърн, но дотук само веднъж е преодолявал тази фаза.

След като отстрани Стефанос Циципас, Раонич постигна победа над още един труден съперник като Марин Чилич - 6:4, 6:3, 7:5.

При дамите денят донесе отпадане на 15-годишната Кори Гоф. Американката, която отстрани последователно Винъс Уилямс и Наоми Осака, загуби от сънародничката си София Кенин след 7:6 (5), 3:6, 0:6. Двубоят продължи 2.11 часа. Напред продължава и 78-ата в света Онс Жабер, която победи Цян Ван с 7:6 (4), 6:1.

Напред се класира Петра Квитова, обърна Мария Сакари - 6:7 (4), 6:3, 6:2 след 2.16 часа. Чехкинята ще играе своя 12-и четвъртфинал в Шлема, а преди година достигна до финала в Мелбърн.

Дотук при дамите само три от първите 10 в схемата достигат до втората седмица - Квитова (7), Симона Халеп (4) и Кики Бертенс (9). По-късно това може да направи и водачката Ашли Барти.