Късен гол увеличи победната серия на "Ливърпул" във Висшата лига

С гол на резервата Садио Мане "Ливърпул" пречупи последния във Висшата лига "Норич", побеждавайки с 1:0 като гост. Визитата на мърсисайдци на "Кароу роуд" изобщо не се оказа лесна, като победното попадение беше отбелязано в 76-ата минута.

Преди това "Ливърпул" пропусна една дузина голови шансове.

Това е 17-а поредна победа за "Ливърпул" в шампионата. Тимът вече е само на един успех от изравняване на рекорда на "Манчестър сити" от сезон 2017-18, когато "гражданите" записаха 18 поредни успеха.

Червените направиха и първата крачка към нужните им шест победи, за да си осигурят предсрочно титлата още през месец март.

Серията без загуба на "Ливърпул" вече е 43 поредни мача и продължава повече от година (3 януари 2019 г.). Мърсисайдци се движат по график да подобрят 16-годишният рекорд на "Арсенал" от 49 поредни срещи без загуба.

С 25 победи в първите 26 кръга и само едно равенство дотук, мърсисайдци имат 76 точки и водят вече с 25 точки пред "Сити", който трябва да изиграе двубоя си от кръга. "Норич" остава на дъното с 18 точки, на седем от 17-ото място.

През първата част тимът на Юрген Клоп напълно доминираше и не позволи на "Норич" нито веднъж да стигне до вратата му. За 45 минути домакините не отправиха нито един удар към вратата на Алисон и дори не стигнаха до корнер.

"Ливърпул" пропиля няколко добри шанса, като имаше само един точен удар, а последното подаване убягваше.

След почивката гостите повишиха агресията и разликата веднага се усети. Мохамед Салах пропусна един шанс, но най-добрите възможности се откриха пред Наби Кейта. Веднъж халфът стреля неточно, а най-важният момент беше ефектно двойно спасяване на вратаря на "Норич" Тим Крул.

В 76-ата минута, влезлият четвърт час по-рано, Садио Мане откри. Сенегалецът овладя подаване на Джордан Хендерсън и с плътен шут с левия крак порази целта.

До края на мача "Норич" имаше отличен шанс да спре лидерите, но Тему Пуки пропусна. Финландецът отправи единствения точен удар за "канарчетата", който беше спасен от Алисон.

Коментари (29)
  1. 1 Профил на pitanka_3
    pitanka_3
    Рейтинг: 763 Неутрално

При гола на Мане имаше нарушение което В.А.Р не видя( закой ли път)

2. 2 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 4033 Неутрално

Този "Ливърпул" е невероятен и ще счупи всякакви рекорди този сезон!

3. 3 Профил на selqnin
    Рейтинг: 2749 Неутрално

Още една стъпка напред към Титлата!
    Уважение за Клоп и момчетата от "Анфийлд"!

4. 4 Профил на alo32351332
    alo32351332
    Рейтинг: 13 Неутрално

Шампион се става, когато се измъкват и такива мачове. YNWA!!!

5. 5 Профил на vhv
    vhv
    Рейтинг: 829 Неутрално

Ливърпул е в най-силния сезон в историята си.
    Заслужават шампионска титла о да спечелят шампионска лига.

—цитат от коментар 1 на pitanka_3

Псолютно съгласен ...добре, че е ВАР, та да спечелят ... 25 пъти :) Ако не беше ВАР сигурно нямаше да имат и нито една "суха" мрежа :) Някои коментари откровенно ме развеселяват :)

простотията ходи по хората, затова обичам животните ...Цъкам само "+" ... но не на всеки!
  8. 8 Профил на inn
    inn
    Рейтинг: 1403 Неутрално

След 70-ата минута двата отбора се захапаха и поискаха да си късат мръвки един от друг. Не, че дотогова им беше все едно какъв ще е изходът от двубоя, но след този момент вече непременно държаха да има и пусната кръв...

Ливърпул ни кара вече да говорим само за статистика и рекорди, но какво да се прави - след толкова карък през последните 30 години, сега истински са се вманиачили. Сведоха всички въпроси само до тази дали ще станат шампиони (математически, а не на практика) през първата, или "чак" през втората половина на март...

9. 9 Профил на Noise
    Noise
    Рейтинг: 330 Неутрално

До коментар [#1] от "pitanka_3":

И два тъча не им дадоха.Чисти голове ставаха от тях и Норич взимаше трите точки.Как не ви омръзна с простотиите?!

Sutor, Ne Supra Crepidam!
  10. 10 Профил на Noise
    Noise

Между другото, очаквах Х за този мач.Но се радвам, че серията продължава, макар да ми се струва, че ще се отрази на представянето ни в ШЛ.

11. 11 Профил на НеКой
    НеКой
    Рейтинг: 1899 Неутрално

До коментар [#10] от "Noise":

Какъв хикс, винаги съм убеден, че ще вкарат.
    Вече може да се насочи вниманието към ШЛ, Премиършип е сигурна.
    Ако са здрави Мане, Салах и Фирмино, Ливърпул е супер фаворит за Истанбул.
    Дайте ни Атлетико.

12. 12 Профил на Noise
    Noise

До коментар [#11] от "НеКой":

Това, че ще вкарат, не значи, че мачът не може да е Х.Дано издържат физически, щото с това натоварване и контузиите стават често.

Рейтинг: 268 Неутрално

Не им трябват никакви рекорди. Направиха достатъчно. Още 5 мача да вземат и да приключват...че ШЛ започна да ми липсва вече :)

Иначе очаквано тегав мач, но Клоп отдавна не води нормален отбор, а група гладиатори. Играеш като лъв, даваш максимума, че и отгоре...надборваш се, въздух не ти остава....и накрая просто те убиват. Game over. Вече са в учебниците.

16. 16 Профил на abdulhazred
    abdulhazred
    Рейтинг: 588 Неутрално

Няколко минути преди гола пък Ван Дайк беше туширан в наказателното поле на Норич и В.А.Р. не видя 100%-ва дузпа.

Трябва да си голям тепигьоз да кажеш, че В.А.Р. е помогнал на Ливърпул в този мач.

17. 17 Профил на Ivan Stoev
    Ivan Stoev
    Рейтинг: 666 Неутрално

Ще ми бъде криво да бият серията на любимия Арсенал, особено като знам как приключи тя с позорно съдийство и още по-позорна лястовичка на Рууни за дузпа.. но пък нямам нищо против отново да излязат с титлите пред недоразумението Манафчестър..

18. 18 Профил на Полковник за европейско развитие на България
    Полковник за европейско развитие на България
    Рейтинг: 1706 Неутрално

Червената армия трепе наред!

Ние сме в държавата и държавата е в нас! Ние събираме бюджета и го раздаваме помежду си.
  19. 19 Профил на zle_platen_trol
    zle_platen_trol
    Рейтинг: 686 Неутрално

Незабавно трябва да смениш спорта за да си спестиш подобни идиотщини. Футбола не е за теб. Художествена гимнастика, синхронно плуване, фигурно пързаляне, имаш богат избор.

20. 20 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 6227 Весело

И аз помислих, че Мане направи нарушение, избутвайки с ръце защитника при овладяването на топката, но на многобройните повторения се видя, че това всъщност не е точно така. Просто двамата се бяха засилили в различни посоки. Съболезнования.

21. 21 Профил на Lou
    Lou
    Рейтинг: 1829 Весело

Беше лето 1990-то, когИ Ливърпул вдигна титлата за шампион на Англия. Тогава 40-годишните фенове Джон и Джим скачаха на трибуните и пееха песните на победата. Днес, бай Джон и Бай Джим, вече на 70, слагат ченетата, сменят памперсите и отново скачат и пеят, този път с бастуните.

Но тези двама измъчени фенове с побелели коси са късметлии пред бай Питър от Лондон, който в продължение на 50 години чакаше титла на Челси. Изтече му живота на бай Питър, докато я види тая заветна титла през 2005 година. А какъв младеж беше бай Питър, когато празнуваше първото място през сезон 1954/55 година!

"Виж, приятелю, на този свят има два типа хора - тези със заредените пистолети и тези, които копаят. Ти копаеш!"
  22. 22 Профил на г-н Думанов
    г-н Думанов
    Рейтинг: 1115 Неутрално

Гонитбата на рекорди е нищо пред трофеите, които Ливърпул могат да спечелят тази година. Гъргорещите статистици, няма какво толкова да се пънат с аналогии, защото Ливърпул не са нито Арсенал, нито Ман Сити. Статистиката е следната и очеизвадна за всеки: 1. Ливърпул не са били шампиони на Англия от 30 г.; 2. Ливърпул не са печелили най-старият турнир в света - Купата на Асоциацията от 14 г.; 3. Ливърпул не са защитавали/дублирали европейска титла от 42 г. Точно сега има шанс да се случи уникалния требъл в историята на клуба. Няма смисъл дебели и полуплешиви анализаторчета да плещят за некви си рекорди, които само натоварват футболистите и феновете. Тук важи максимата, не е важно, колко гола ще получим, важното е да вкараме един повече.

Рейтинг: 2181 Неутрално

В Англия няма отбор,който да спре "мърсисайдци",А в ШАмпионската лига има ли отбор,който да ги спре към втора поредна "ушата".

Рейтинг: 953 Разстроено

Оф ... давайте им по бърже купата на тия нещастници да се куртолисаме всички, че вече нямат честно спечелен мач.

Рейтинг: 1041 Неутрално

1. През целия мач духаше ноо гаден вятър.
    2. Окс не става за тая позиция.
    3. От цялата си работа, реферът най-много харесваше тва, че може да ползва пяната си за бръснене и се дразнеше, когато некой му изтрва произведенията. Примерно Трент.
    4. Трент въобще не можа да се оправи с вятъра, освен в един случай когато центровката му беше перфектна, но тогава пък Боби оплеска удара.
    5. Боби направи некви ноо фпечатляващи футболни неща, а тоя пас към Джини в бокса беше напрао извън категория.
    6. Трябват още 15 точки.

You should never underestimate the predictability of stupidity .
  29. 29 Профил на Noise
    Noise
    Рейтинг: 330 Весело

До коментар [#23] от "dream_er":

Явно си по-голям специалист от главният рефер, плюс тези от ВАР.Що не вземеш не станеш един съдия във Висшата?Земат добри пари.