Милена Тодорова отново впечатли, Анев завърши 13-и на световното по биатлон

© Twitter @IBU_Junior

Преследванията при мъжете и жените от световното първенство по биатлон в Антхолц-Антерселва завършиха с добро представяне на българите. Красимир Анев финишира 13-и, а Милена Тодорова продължи да впечатлява с 18-о място.

С една грешка в стрелбата 22-годишната състезателка завърши на 1:32,6 мин. от победителката Доротея Вирер. По време на надпреварата тя напредна с девет места, след като в петък остана 27-а в спринта.

Това е най-доброто класиране на Тодорова при жените. Представянето й през сезона връща надеждите на България към женския биатлон, който нямаше добри резултати в последното десетилетие. В началото на февруари Тодорова спечели един сребърен и два бронзови медала на световното за младежи.

Анев също свали 19 от всички 20 мишени и със силно бягане се изкачи със 17 места спрямо резултата си в спринта. Българинът записа най-предното си класиране за сезона в Световната купа, а победител в преследването на 12.5 км стана французинът Емилиен Жаклен.

Коментари (16)
  1. 1 Профил на hamiltonf
    Рейтинг: 4773 Весело

Страхотно класиране! И уникален талант имаме! Браво, Милена!

Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.

Рейтинг: 1281 Неутрално

При усилена, целеустремена и преди всичко правилна и умна работа, Тодорова мисля че до 1-2 год. спокойно може да мисли за подиуми в СК и отличия от големи състезания. Браво!

7. 7 Профил на Bedtime for Democracy
    Bedtime for Democracy
    Рейтинг: 1337 Неутрално

Да и пожелаем супер представяне на индивидуалната и участие в масов старт на СП което вече ще е уникален успех.
    БРАВО и на Краси Анев, дано и той направи супер представяне на дългата. Стрелбата и на двамата е доста обещаващ и дава големи надежди.

Pure Chewing Satisfaction
  8. 8 Профил на Маняна
    Маняна
    Рейтинг: 20 Неутрално

Получава италианското си гражданство след 2 месеца.

9. 9 Профил на Митев

До коментар [#8] от "Маняна":

Ха, верно ли!?.. Ами виж какво - няма да е голяма изненада, пък и е по-добре не само за нея, да кара с Вирер и Витоци, но и с клетия бг-фен, който ще брои нейните успех като свои родни и дори лично собствени. А ако стъгне до медалите в олимпиада или световно, горчиво ще съжаляват само Крадлев и ко :)

10. 10 Профил на hamiltonf

Това откъде си го измисли?!

11. 11 Профил на ikar_01
    ikar_01
    Рейтинг: 989 Неутрално

Браво и на двамата, които представят страната ни!

12. 12 Профил на pinoccio
    pinoccio
    Рейтинг: 923 Неутрално

Не знам какво впечатляващо има в 13 и 18 място?

13. 13 Профил на vankata1
    vankata1
    Рейтинг: 1085 Неутрално

—цитат от коментар 12 на pinoccio

От 50-те най-добри в света в тази дисциплина, Анев вчера завършва 30-и, а днес започвайки със съответното закъснение на старта, с което е завършил вчера, е изпреварил 17 души пред себе си!
    Всъщност в самия старт на преследването е завършил с шесто нетно време 31.41, наравно с Фуркад! и само с две секунди по-бавно от Логинов! С четвърто и трето време са били съответно Дестийо 31.33 и Пфайфер с 31.29, а победителят Жаклин е бил с най-бързо нетно време 30.45 с 6 секунди по-бърз от втория - Бо, наваксвайки изоставането си от него с 6 секунди от първия старт.

14. 14 Профил на unp44546507
    unp44546507
    Рейтинг: 300 Неутрално

До коментар [#13] от "vankata1":

15. 15 Профил на vankata1
    vankata1

До коментар [#13] от "vankata1":Ами не. вторият Бо въртя наказателни обиколки и с оглед на това, той бе най-бързият.
    —цитат от коментар 14 на unp44546507

За най-бързият като бягане съгласен, имаш право. Аз сметнах времената, просто да видя кой как е завършил, ако нямаше добавеното си от спринта закъснение. Нашите никога не са били най-бързи в бягането и само с перфектна стрелба могат да направят прилично класиране, а ако всичките лидери се издънят в стрелбата, тогава може и до медал да се доберем.