Милена Тодорова постигна поредно значимо класиране в биатлона

© Twitter @IBU_Junior

Състезателката в биатлона Милена Тодорова записа най-доброто класиране в кариерата си. 22-годишната българка завърши 17-а в индивидуалната надпревара на 15 км от световното първенство в Антхолц-Антерселва.

Тодорова свали 18 от 20-те си мишени и с две наказателни минути завърши с изоставане от 2:34,3 мин. от победителката Доротея Вирер. Италианката взе втори златен медал след успеха си в преследването.

Класирането на Тодорова е най-добрият резултат за България в биатлона от 11 години насам. През 2009 г. Павлина Филипова завърши 13-а в индивидуалното на световното в Пьонгчанг.

Тодорова впечатлява с представянето си в Антхолц-Антерселва, като тя остана 27-а в спринта и финишира на 18-о място в преследването. Добрите резултати на Тодорова означават, че българката ще участва в масовия старт на 23 февруари.