Анев донесе нов добър резултат от световното по биатлон

Красимир Анев е българинът в най-добра форма на световното първенство

Българинът Красимир Анев продължи доброто си представяне на световното първенство по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. 32-годишният състезател завърши 18-и в индивидуалната дисциплина на 20 км.

Анев свали 18 от 20-те мишени и с две наказателни минути завърши на 4:13,1 мин. от победителя Мартен Фуркад. Французинът вече има 11 победи в индивидуални състезания на световно, с което изравни рекорда на легендарния биатлонист Оле Ейнар Бьорндален.

От българите Владимир Илиев финишира на 54-о място, а Антон Синапов и Димитър Герджиков останаха съответно 69-и и 77-и.

Анев е единственият български състезател, който ще участва в масовия старт на 23 февруари. Той заслужи място в последната надпреварата на световното заради добрите си резултати, които включват 30-о място в спринта и 13-о в преследването.

До края на първенството остават индивидуална смесена щафета, щафетите и масовите стартове при мъжете и жените.