Ново попълнение изведе ЦСКА до успех над "Ботев"

© LAP.BG

ЦСКА победи "Ботев" (Пловдив) с 1:0 в един от най-интересните мачове от 22-ия кръг на Първа лига. Червените се наложиха на своя стадион "Българска армия" след точно изпълнение на италианеца Стефано Белтраме.

Офанзивният халф отбеляза първия си гол с екипа на ЦСКА, след като пристигна през зимната пауза.

Срещата ознаменува продължаване на добрата серия на ЦСКА в защита. Червените не са получавали гол във вратата си от 20 октомври 2019 г. Серията на тима вече е девет мача, а минутите 884.

ЦСКА откри в 34-ата минута, когато Стефано Белтраме получи топката в наказателното поле от Али Соу, преодоля защитник и с точен удар не остави шансове на стража на "Ботев".

След попадението "Ботев" така и не успя да създаде нищо по-опасно пред вратата на Густаво Бусато.

След почивката с пропуск се отчете Белтраме, който от два метра не успя да прати топката в празната врата. Добри положения пред червените се откриха още няколко пъти, но последното подаване не беше точно.

"Ботев" имаше своите положения, най-вече чрез Тодор Неделев и Александър Тонев.

Коментари (15)
  1. 1 Профил на pet_fire
    Рейтинг: 4861 Неутрално

"Червените не са получавали гол във вратата си от 20 октомври 2019 г"

Махнаха от вратата оня шут Чернаускас и това се случи. За мача посредствен, типичен за БГ първенство

2. 2 Профил на YNWA
    YNWA
    Рейтинг: 59 Неутрално
  3. 3 Профил на Günther
    Günther
    Рейтинг: 2054 Неутрално

Това италианче никак не е лошо. Има да се развива.
    Иначе мачът не ми хареса особено.

Бог да благослови Америка за България!
  4. 4 Профил на Fred
    Fred
    Рейтинг: 3480 Разстроено

За пореден път ЦСКА изпуснаха поне 4-5 гола. След напускането на Неделев Ботев свали гарда и ЦСКА не използваха това. А Бусато за малко сам да си прекъсне серията.

Юда се продаде за 30 сребърника, ДБ за 8 районни кмета.
  5. 5 Профил на Günther
    Günther

"Червените не са получавали гол във вратата си от 20 октомври 2019 г"Махнаха от вратата оня шут Чернаускас и това се случи. За мача посредствен, типичен за БГ първенство
    —цитат от коментар 1 на pet_fire

Абе за малко и бразилеца да си вкара гол също като оня шут Чернаускас, ама късметлия, не успя да влезе топката във вратата :)))))

6. 6 Профил на dedoliben
    dedoliben
    Рейтинг: 1343 Весело

Браво три точки кой ти ги дава.
    Не сме като Карамел Му да ни дондуркат и пазят като писано яйце.
    ЦСКА четвърт ВЕКОВЕН

"Моите министри са англофили, моите генерали са германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил". Цар Борис III
  7. 7 Профил на Mia san Bayern
    Mia san Bayern
    Рейтинг: 921 Неутрално

Обикновенно Литекс играят успешно срещу Ботев Пловдив и печелят.Така се случи и днес.

8. 8 Профил на neut
    Рейтинг: 6889 Неутрално

Литекс трудно получава голове, но напоследък и трудно реализира

9. 9 Профил на BULEXIT
    BULEXIT
    Рейтинг: 470 Неутрално

Като изключим един сектор, запълнен с щатни "хореографи", пиромани, наркомани и нищожества от социалната измет на София, които са там за да търсят социализация в групи, то на стадиона в двумилионната столица да наблюдават футбол са дошли едва стотина-двеста човека.
    Напълно разбираемо, с оглед сивата, постна картина, в която това, което се вижда е някакво допотопно подобие на играта.
    Пълна скука, непоносима за гледане дори пред екрана.
    Камо ли някой да си загуби времето и парите за да присъства лично.

10. 10 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 3900 Неутрално

Цска-София и Локо Пд ще се борят за среброто!Ние на "Герена" ще се борим , за да оцелеем

Да бе да ..
    Че повечето положения бяха пред вратата на оранжистите , особено първото полувреме..
    Младоците изтърваха, изтърваха ..
    Балтанов нямаше ден .. Тошко си е още контузен, след операцията на менискуса не се е възстановил..

13. 13 Профил на simChо
    simChо

Като изключим един сектор, запълнен с щатни "хореографи", пиромани, наркомани и нищожества от социалната измет на София, които са там за да търсят социализация в групи, то на стадиона в двумилионната столица да наблюдават футбол са дошли едва стотина-двеста човека. Напълно разбираемо, с оглед сивата, постна картина, в която това, което се вижда е някакво допотопно подобие на играта. Пълна скука, непоносима за гледане дори пред екрана.Камо ли някой да си загуби времето и парите за да присъства лично.
    —цитат от коментар 9 на BULEXIT

Глупости, че само от Пловдив имаше поне 300-400 човека..

14. 14 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 4026 Весело

Не можах да гледам мача, но единствената добра новина е, че Неделев си движи. Оранжевите факли в сектор Г отново ли се появиха?

15. 15 Профил на the_european
    the_european
    Рейтинг: 479 Неутрално

Напротив, доста хубав офанзивен футбол се игра. Макар и заредени с напрежение, мачовете между ЦСКА и Ботев винаги са футболни. Играе се футбол и вчера не беше никак лош. Двуостър мач с безспирни атаки към двете врати. ЦСКА е с по-дълга скамейка, което даде предимство.