С един точен удар "Етър" взе точка от "Лудогорец"

Архив.

© LAP.BG

Архив.

Шампионът "Лудогорец" допусна грешка при гостуването на "Етър", завършвайки 1:1 в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Тимът от Разград доминираше в срещата, но не се възползва от положенията, които създаде. За сметка на това с един точен удар "Етър" вкара.

Иван Стоянов откри за "Етър" в 49-ата минута, а в 50-ата Марселиньо изравни.

След 22 кръга "Лудогорец" има 52 точки, а "Левски" и "Локомотив" (Пловдив) делят втората позиция с по 45. ЦСКА е четвърти с 43 точки.

Равенството е четвърто в последните пет мача на "Лудогорец". Тимът обаче е непобеден в шампионата, като има 15 успеха и седем равенства, като е допуснал едва девет гола във вратата си. "Етър" се изкачва до 10-ото място и има 20 точки.

През цялата среща "Лудогорец" контролираше играта, но с големи пропуски се отчетоха офанзивните футболисти на Павел Върба.

По-интересно стана в началото на второто полувреме двата тима си размениха по един гол в рамките на 60 секунди. В 49-ата минута Милчо Ангелов изведе Иван Стоянов по десния фланг, той видя, че вратарят на "Лудогорец" Пламен Илиев е излязъл напред и го прехвърли с технично изпълнение.

Само минута по-късно "Лудогорец" успя да изравни. След корнер Драгош Григоре стреля с глава, но топката се отби от гредата и се върна в Марселиньо. Бразилецът просто я изстреля от воле и не остави никакви шансове на стража на "Етър" - 1:1.

До края на мача се игра пред вратата на домакините, но "Лудогорец"

Рейтинг: 1802 Неутрално

Доволен съм. Резултатът е късметлийски, просто Лудогорец нямаха късмет.
    Крайно време беше на Етър да им провърви

Бог да благослови Америка за България!
  3. 3 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 3947 Неутрално

Тази изненадваща загуба на точки "Лудогорец" няма как да обърка сметките на "орлите" , защото тимът ще изпадне от Лига Европа и ще се съсредоточи само в нашето първенство!

Рейтинг: 438 Неутрално

И когато лежиш по половин час на терена също. Анти-футбол с марка БГ. Дръж резултата, който те устройва до 60-тата минута и от там нататък започвай да се схващаш, да лежиш и да се държиш за главата при единоборство в глезена. С подобно поведение и манталитет на българските отбори няма как да отлепим от дъното.

6. 6 Профил на selqnin
    Рейтинг: 1439 Неутрално
  7. 7 Профил на Dead Man
    Dead Man
    Рейтинг: 336 Неутрално

Браво! Айде Левски, сега е време за атака на титлата!!!!

8. 8 Профил на Mia san Bayern
    Mia san Bayern
    Рейтинг: 1742 Неутрално

Едва ли тази загуба ще повлияе негативно на Лудогорец.Сега им остава само един мач в Европа за този сезон и ще се съсредоточат изцяло в нашето първенство където едва ли ще срещнат проблеми.

9. 9 Профил на Darulio
    Darulio
    Рейтинг: 2137 Весело

Левски - шампион!

lol j/k

Да бехме малко подпийнали, да им ебеме майката.
  10. 10 Профил на dedoliben
    dedoliben
    Рейтинг: 1621 Любопитно

—цитат от коментар 7 на Dead Man

А Бате Венци дали и той мисли така?

"Моите министри са англофили, моите генерали са германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил". Цар Борис III
  11. 11 Профил на ПАСТОРА
    ПАСТОРА

До коментар [#5] от "spring_va":

Това наистина си е манталитет! Няма кой да ги научи как да бавят играта. Първосигнална реакция - да легне на тревата и да се превива. Да се приберат в наказателното и да чистят безогледно. А това е работа на треньора, методиста, психолога, но нали свеки разбира от футбол повече от останалите? В българия навързаните мачове се състоят преди всичко в блъскане, ритане и псуване. Съответно са нашарени с картони. Това екзалтира публиката и на някои им трябва малко за да развилнеят. Какъвто е футбола такава е и публиката.

12. 12 Профил на spring_va
    spring_va

До коментар [#11] от "ПАСТОРА":

Запаметил съм си един мач от миналото първенство между Славия и Ботев Вр на Овча купел. Играха някакъв бараж за нещо си, а Славия водеха с 1:0 с Гошо Петков на вратата. Този мач счупи всякакви световни рекорди по бавене на играта от страна на Славия. И всичко това в някакъв безкрайно безмислен мач в едно от най-слабите първенства в Европа. Замислих се кой и как би заиграл в което е да що-годе нормално първенство, където от играчите се изисква да могат, да поемат отговорност, да вкарат гол, да класират отбора за нещо си, да напълнят стадиона, да продадат фланелка, да донесат някой милион за клуба и т.н. , след като в един кирлив мач срещу Ботев Вр всички са напълнили гащите от страх?

13. 13 Профил на phuncky
    phuncky
    Рейтинг: 851 Неутрално

Както VAR беше полезен за "Интер" в мача с "Лудогорец", така и VAR щеше да е полезен в този мач, когато бе отменен чист гол на "орлите" заради несъществуваща засада. Когато и да се въведе тази система, все ще е късно. Справедливостта трябва да е над всичко.

Късата памет е най-големият враг на българите.
  14. 14 Профил на Günther
    Günther

До коментар [#13] от "phuncky":

Като фен на Етър, признавам, че гол имаше. Ако не беше отменен, отивахме на традиционната петица

15. 15 Профил на phuncky
    phuncky

До коментар [#14] от "Günther":

Радвам се, че има фенове, които могат да признаят такива ситуации. Поздрави за здравата защита и ефективното нападение!

16. 16 Профил на pet_fire
    Рейтинг: 4932 Неутрално

Какво значение колко са точните и неточните удари в мача, те не са критерии. Броят се головете.

17. 17 Профил на Voiko
    Voiko
    Рейтинг: 2655 Неутрално

"Лудогорец" сами са си виновни за това, че не успяха да победят "Етър" и да се откъснат още повече от "Локомотив"(Пловдив) и "Левски".