България завърши световното първенство по биатлон с 16-о място на Анев

Красимир Анев се класира 16-и в масовия старт на световното първенство по биатлон в Антхолц, Италия. Българинът затвърди доброто си представяне в надпреварата, допълвайки 18-ото място в индивидуалното на 20 км.

Масовият старт беше последната дисциплина на световното.

Титлата грабна Йоханес Тингес Бьо, който спечели шести медал на шампионата. Норвежецът не направи грешка при стрелбата и завърши за 38:09.5 минути. Втори се нареди Кентен Фийон Майе на 42 секунди, а бронзът остана за Емилиен Жаклен, който изпревари Тарей Бьо.

Анев направи две грешки в стрелбата и финишира на 2:07 минути зад шампиона.

При дамите Милена Тодорова завърши 28-а.