
© Reuters
Президентът на ФИФА Джани Инфантино (в средата) стои в основата на идеята за новото световно клубно първенство
ФИФА нае консултантската компания Raine в опит да осигури финансиране за новото световно клубно първенство. Целта на организацията е да бъдат набрани 1 млрд. долара за успешното провеждане на турнира, съобщава "Ню Йорк таймс".
Промяната в световното клубно първенство ще започне през 2021 г. Китай ще приеме първия турнир, като идеята е той да се провежда през четири години с 24 отбора.
Голяма част от средствата са необходими, за да се гарантира участието на европейските клубове, които заемат централно място в турнира. Форматът предвижда осем от квотите да бъдат за тимове от Стария континент, като ФИФА проучва възможността техният брой да се увеличи на 12.
Проектът за световното клубно първенство увеличи напрежението между ФИФА и УЕФА, като идеята за новия турнир срещна недоволството на водещите европейски клубове. Тяхното притеснение е, че провеждането на надпреварата ще сгъсти допълнително календара от мачове.
Желанието на ФИФА е да превърне надпреварата по подобие на световните първенства при националните отбори. От друга страна президентът на УЕФА Александър Чеферин вижда заплаха Шампионската лига, който е най-престижният клубен турнир в света, да остане в сянка.
442
Рейтинг: 1492 НеутралноОпределено ги имах за по-отворени тия от ФИФА, ама явно не са. Кво Ви трябва американска фирма, ние имаме творци в бизнеса, кви хубави талончета за търкане щяха да Ви направят пръстите щехте да си оближете.
Полковник за европейско развитие на България
Рейтинг: 1700 НеутралноМожеше да наеме и руски виолончелисти.
Ние сме в държавата и държавата е в нас! Ние събираме бюджета и го раздаваме помежду си.Един вампир броди из Европа
Рейтинг: 2771 НеутралноА можеха просто да възложат рекламата на баба Султанка и всичко щеше да им е наред.
Демокрацията е най-големият враг на планетата (https://foreignpolicy.com/2019/07/20/democracy-is-the-planets-biggest-enemy-climate-change/)hamiltonf
Рейтинг: 4459 НеутралноАко можеха да пуснат лотарийни билети, много повече щяха да съберат, но, не могат...
Икономедиа Етичен кодекс на българските медии. 3. РЕДАКЦИОННА НЕЗАВИСИМОСТ 3.1 Няма да се поддаваме на политически или икономически натиск или влияния.Св. влкмч.Тамихнет Вагнеревич
Рейтинг: 1546 НеутралноТова да не са избягали овце, че да викат хора да ги търсят ?
15.02.1989 - 07.02.2018stedim
Рейтинг: 2244 ГневноОтвратително печалбарство.
911
Рейтинг: 756 НеутралноЕх, тая алчност..
pet_fire
Рейтинг: 5737 Неутрално"...вижда заплаха Шампионската лига, който е най-престижният клубен турнир в света, да остане в сянка"
Много вероятно е да се случи