Григор Димитров отрази два мачбола и стигна до четвъртфиналите в Акапулко

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите в турнира от сериите "АТП 500" в Акапулко след драматична победа над Адриан Манарино 6:7 (8), 6:2, 7:6 (2). Срещата предложи много обрати, като Димитров допусна срив от 4:1 в своя полза в третия сет, след което дори трябваше да отразява два мачбола.

Българинът се нуждаеше от 2.44 часа, за да се справи със съпротивата на френския си съперник.

Бившият №3 побеждава за втори път Манарино във втория мач помежду им.

Достигането до четвъртфиналите носи на Димитров 90 точки за световната ранглиста и може да върне българина в първите 20. В следващия кръг той ще срещне победителя от двубоя между Стан Вавринка и Педро Мартинес от Испания.

Срещата в Акапулко премина през много обрати, като Димитров имаше проблеми в първия сет, загубен драматично, игра силно във втория и допусна необясним спад в третия. Той завърши с 25 уинъра и 42 непредизвикани грешки.

Подобно и на първия си мач в турнира Димитров допусна много двойни грешки (5) и реализира само един ас. Той вкара 60% първи сервис и спечели 68 процента от разиграните точки при него.

Първият сет продължи час и осем минути. В него имаше два пробива, които дойдоха в два последователни гейма, след което съперниците влязоха в тайбрек. В него имаше общо 11 минипробива и Манарино успя да излезе победител с 10:8 точки.

Загубената първа част само мобилизира Димитров, който беше много по-убедителен във втория сет. Българинът бързо си осигури предимство, пробивайки в третия гейм. След което увеличи серията си от спечелени геймове до пет, за да поведе с 5:1.

До края Манарино взе подаването си, но Димитров не допусна изнеада и изравни резултата в сетовете след 6:2.

В третия сет всичко се движеше в полза на българина, който отново реализира два пробива и беше близо до това да затвори срещата. Вместо това допусна необясним срив и позволи на Манарино да върне пробивите и дори да има шанс да спечели след 4:5. На сервис на Димитров се стигна до 15:40 след сгрешено драйв воле на бившия №3 и двойна грешка. Въпреки всичко той се справи и изравни.

Стигна до тайбрек, в който Димитров поведе с 4:0, което се оказа и решаващо за крайния изход.