Боряна Калейн впечатли с три медала в художествената гимнастика

Българската състезателка в художествената гимнастика Боряна Калейн се представи силно в надпреварата от веригата за Гран При в чешкия град Бърно. Тя заслужи три отличия от състезанието.

Калейн изигра силно изпълнение за бухалки и с оценка 23.150 във финала спечели златен медал в дисциплината.

На лента българката остана втора, след като не допусна грешки, но спести елементи в съчетанието. Първа се нареди украинката Влада Николченко, която изпревари Калейн с 0.900 точки.

Пълният комплект медали за 19-годишната българка в Бърно беше допълнен от бронзовия медал в многобоя, който тя спечели в събота.